eFun Nextbook Elite 10: dwa rdzenie i AICS za 230 dolarów

efun nextbook elite 10

Sprawdza się to, o czym piszemy od premiery Androida Ice Cream Sandwich – coraz więcej firm decyduje się na produkcję tanich tabletów, pracujących w oparciu o ten system. Jednym z nich jest eFun Nextbook Elite 10, którego koszt to 230 dolarów. Co otrzymujemy za te pieniądze? Można się pokusić o stwierdzenie, że lepsze parametry techniczne od nieco tańszego urządzenia Amazonu, Kindle Fire.

Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim 9,7-calowy, pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli oraz dwurdzeniowy procesor, który nie jest, jakby się mogło wydawać, Tegrą 2 – w zamian otrzymujemy jednostkę Broadcom o taktowaniu 1,1 GHz.

Wiemy także, że tablet, którego oficjalna prezentacja będzie miała miejsce podczas targów CES 2012, został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, wyjście HDMI oraz 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Tablet posiada dostęp do sklepu z aplikacjami Kobo eBook Store i Android Market.

Więcej na temat eFun Nextbook Elite 10 dowiemy się, jak już wspomniałam, podczas targów w Las Vegas.  Tablet trafi do sprzedaży tej wiosny.

źródło