ECS TC69CA1 to 7-calowy tablet edukacyjny od Intela?

Wiele piszemy o chińskich sprzętach, ale należy pamiętać, że również tajwańscy producenci mogą nas czymś zaskoczyć. Firma ECS z Tajwanu zajmuje się głównie tworzeniem podzespołów do urządzeń innych producentów, ale właśnie do FCC trafił prawie 7-calowy ECS TC69CA1.

ECS TC69CA1 to jak już wspomniałem 6,95-calowy tablet, który wyświetla obraz o rozdzielczości 1024 x 700 pikseli. Za moc odpowiada w nim procesor Intel Z2520 Clover Trail+ oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim od 8 do 32 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, Bluetooth 4.0, 2-megapikselowy aparat główny (0,3 mpix na przodzie) oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Pracuje on pod kontrolą Androida.

Według niektórych źródeł może to być 7-calowy tablet edukacyjny od Intela, który pojawiłby się niedługo ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego i koniec wakacji. Jeśli to okazałoby się prawdą to znajdziemy w nim prawdopodobnie też specjalne edukacyjne oprogramowanie. Jednak na razie są to tylko domysły i musimy zaczekać na premierę, aby się dowiedzieć wszystkiego.