Electronic Arts nie pozwoli BioWare stworzyć kolejnej gry z serii Knights of the Old Republic

Electronics Arts nie zdołało zachwycić posiadaczy obecnej generacji konsol jakąś przełomową grą z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na Xboksie 360 było w czym przebierać, a teraz? Dwa Battlefronty, i to właściwie tyle. Ale to jeszcze nic, bo BioWare, które wielokrotnie przymierzało się do pomysłu zrobienia kolejnej gry z uznanej serii Knights of the Old Republic, jest skutecznie powstrzymywane przez Elektroników. 

Według doniesień osób zaznajomionych z tematem, BioWare wielokrotnie prosiło Electronic Arts o zgodę na stworzenie nowej gry w uniwersum Knights of the Old Republic, ale dyrektorzy EA są nieugięci. Konsekwentnie odmawiają rozpoczęcia prac nad takim tytułem, choć potencjalnie to bardzo dobry motyw do eksploatacji.

Star Wars: Knights of the Old Republic zestarzało się dość paskudnie

W ogóle wokół spodziewanych gwiezdnowojennych gier jest mnóstwo znaków zapytania. Electronic Arts, które ma pewne prawa do marki, zarządza nimi bardzo oszczędnie. Więcej produkcji jest zawieszanych lub anulowanych, aniżeli ogląda światło dzienne.

Historią jest już przecież studio Visceral Games, które pracowało nad liniową grą Star Wars. Gary Whitta, współautor tekstu, na którym oparł się scenariusz Łotra 1, zdradził, że miała być to seria równie długa jak Uncharted. Kilka dni temu EA anulowało projekt gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen z otwartym światem. Postrzegany był on jako rozwinięcie pomysłu Visceral Games. Zamiast tego Elektronicy wolą zaoszczędzić czas i środki i wydać mniejsze tytuły, nie pretendujące do miana kompletnej sagi.

Mowa o Jedi:Fallen Order, nad którym ślęczą deweloperzy z Respawn oraz drugim, nienazwanym jeszcze projekcie. Pieczę nad nim uzyskało EA Vancouver. Może chodzić o Battlefront III, ale biorąc pod uwagę, że druga część nie stała się wielkim hitem, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy DICE zostanie pobłogosławione przywilejem zrobienia trzeciej części gry.

W obliczu takiej posuchy aż trudno nie wspomnieć klasyków w postaci KOTOR-a I i II, które wryły się w pamięć wielu graczy niesamowitym klimatem Gwiezdnych Wojen, i to bez stawiania na znane postaci czy wydarzenia. Tym bardziej smucą wieści, że Stara Republika jeszcze długo nie będzie tematem, którego podejmie się zasłużone w bojach BioWare. Jeśli w ogóle.

 

źródło: Den of Geek przez Windows Central