EA będzie wykorzystywać silnik Frostbite w grach na Androida i iOS

frostbite go silnik ea

Reklama

Deweloperzy zajmujący się tworzeniem gier i aplikacji na systemy mobilne zdają sobie sprawę z tego, że użytkownicy urządzeń są coraz bardziej wymagający. Nic więc dziwnego, że stawiają na rozwój swoich technologii używanych do produkcji oprogramowania – zwłaszcza gier – na Androida i iOS. Firma Electronic Arts poinformowała, że w nadchodzących tytułach na platformy mobilne będzie wykorzystywała silnik Frostbite, znany między innymi z Battlefield i Need for Speed z pecetów i konsol: Xbox i PlayStation. Nowy silnik mobilny nazwano Frostbite Go.

Aktualnie firma EA nie zapowiedziała jednak kiedy i jakiego tytułu wykorzystującego Frostbite Go możemy się spodziewać w pierwszej kolejności, ale jedno jest pewne: zdecydowanie jest na co czekać.

Póki co firma jest bardzo podekscytowana z faktu funkcjonowania działu zajmującego się Frostbite Go i nie udziela konkretnych informacji na ten temat. Na oficjalnej stronie internetowej możemy przeczytać bardzo suche wieści w tej sprawie:

Obecnie jednym z naszych bardziej ekscytujących projektów jest Frostbite Go – dział mobilny mający umożliwić deweloperom z EA korzystanie ze sprawdzonych schematów i funkcji, by przenieść prawdziwe doświadczenie Frostbite na wszelkie platformy mobilne.

źródło