Kilka lat opóźnienia względem Xboksa – EA Access w końcu trafi na PlayStation 4

Właściciele konsol PlayStation 4 będą mogli chwycić za swoje DualShocki i zapisać się na subskrypcję gier Electronic Arts. Nie wiem, czy ktoś na to czekał, skoro EA Access trafiło na Xboksa prawie pięć lat temu.

EA Access pozwala subskrybentom grać w najnowsze tytuły Electronic Arts we wczesnym dostępie, przebierać w zasobnej bibliotece produkcji obejmującej wiele lat dokonań Elektroników i zdobywać specjalne premie za członkostwo w programie. Oferta dla posiadaczy konsol Microsoftu jest aktywna już niemal pięć lat. Na początku wydawało się, że abonament wystartuje niedługo później na PlayStation 4, ale tak się nie stało. Po tak długim czasie Electronic Arts w końcu ogłosiło rychłe uruchomienie programu dla PS4.

Reklama

Abonament na gry EA trafi więc na PlayStation w lipcu tego roku. Za członkostwo trzeba będzie zapłacić 4,99$ miesięcznie lub 29,99$ rocznie. Płatności dokonamy bezpośrednio w PlayStation Store.

Wśród korzyści oferowanych przez subskrypcję, wylicza się korzystanie z funkcji Play First Trials, która umożliwia graczom zapoznawanie się przez 10 godzin z nowymi grami od Electronic Arts. Oprócz tego abonenci mogą pobierać ponad 45 gier tego producenta i zyskać 10% zniżki na cyfrowe zakupy.

Wydaje się, że nie będzie możliwe połączenie subskrypcji z dwóch systemów. Oznacza to, że jeśli (na przykład) mamy w domu konsole zarówno Microsoftu jak i Sony, a na Xboksie już opłacamy abonament EA, nie będziemy mogli połączyć kont EA Access, uiszczając tylko jedną opłatę, by mieć w tej samej cenie dostęp do usługi także na PS. Po tak długim czasie oczekiwania, można by było zrobić pod tym względem wyjątek, ale najwyraźniej Elektroników ani PlayStation nie było stać na taki gest.

 

źródło: EA