Dźwięk przestrzenny w tabletach i smartfonach? Według Dolby tak | Tabletowo.pl

Dźwięk przestrzenny w tabletach i smartfonach? Według Dolby tak

Dołącz do dyskusji 0

dolby-820x420

Wyobrażaliście sobie, żeby tablet czy smartfon był w stanie generować dźwięk przestrzenny? Na pewno wielu osobom wydaje się to abstrakcyjne – przecież zazwyczaj tego typu sprzęt ma dwa głośniki. Firma Dolby ma jednak plan na dźwięk 3D w sprzęcie mobilnym.

Ludzie z Dolby twierdzą, że technologia dźwięku przestrzennego w tabletach i innych podobnych urządzeniach jest jak najbardziej możliwa i – co ciekawe – nie jest wcale tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać.

Algorytmy, jakich używa się przy okazji Dolby ATMOS, mogą być wykorzystane w Dolby Mobile. Wszystko po to, by zwyczajnie oszukać mózg. Użytkownik nie usłyszy dźwięku przestrzennego z głośników urządzenia, a ze słuchawek, które będą tak generować dźwięk, wykorzystując wspomniane algorytmy, aby słuchacz myślał, że jego uszy dociera dźwięk z każdej strony.

Według koncernu, technologia jest kompatybilna z większością urządzeń, bo do sprawnego działania potrzebuje systemu operacyjnego pracującego na układzie, który wydajność na na poziomie Snapdragona 805.

Dolby ATMOS jest stosowany w kinach. Dla uzmysłowienia różnicy – system ten wykorzystuje ponad 60 kanałów oraz głośniki umiejscowione w suficie, na ścianach i za ekranem. Dolby Mobile będzie mieć do dyspozycji tylko słuchawki.

źródło 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona