Dziś światło dzienne ujrzał olbrzymi Huawei P8 Max

Oprócz standardowego modelu Huawei P8 producent zaprezentował dziś jego większego brata. Czy różni się on czymś więcej niż tylko przekątną ekranu?

Reklama

Specyfikacja Huawei P8 Max nie różni się niczym od mniejszej wersji tego modelu. Nadal mamy do dyspozycji między innymi procesor Kirin 930, 3 GB pamięci RAM oraz 13-megapikselowy aparat główny i kamerkę o rozdzielczości 5 Mpix na przodzie. Jedyną zmianę dostrzeżemy w przekątnej ekranu. Znajdziemy tu bowiem aż 6,8-calowy wyświetlacz (zamiast 5,2 cala) o rozdzielczości Full HD.

Reklama

Ulepszony został natomiast akumulator. W Huawei P8 Max znajdziemy baterię o pojemności aż 4260 mAh, co podobno ma wystarczyć na dwa dni normalnego użytkowania lub cały dzień intensywnego korzystania ze smartfona. Całość oczywiście została zamknięta w metalową obudowę o grubości zaledwie 6,8 mm.

Producent urozmaicił również interfejs systemu w większym modelu poprzez dodanie możliwości korzystania z urządzenia w poziomie. Oprócz tego możliwe jest uruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie, co jest niewątpliwą zaletą.

Poza prezentacją samego smartfona pojawiły się ciekawe akcesoria. Najciekawszym jest magnetyczne, skórzane etui,które oprócz możliwości postawienia Huawei P8 w pozycji poziomej, ma możliwość wyświetlania najważniejszych informacji, coś podobnego do Dot View, które znane jest z urządzeń od HTC.

Huawei P8 Max również będzie dostępny w dwóch wersjach i trzech kolorach (standardowy model dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych). Smartfon w kolorach Titanium oraz Mystic Champagne z 32-gigabajtową pamięcią wbudowaną został wyceniony na 549 Euro, natomiast wersja z 64 GB pamięci jest dostępna w kolorach Titanium Grey oraz Prestige Gold i kosztuje 649 Euro.