Dzięki Tour Creator stworzysz wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości - ze zdjęć własnych lub Street View | Tabletowo.pl

Dzięki Tour Creator stworzysz wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości – ze zdjęć własnych lub Street View

Dołącz do dyskusji 0

W pewnym sensie przyzwyczailiśmy się już do tego, że Google Street View zabiera nas w egzotyczne zakątki naszej planety, a nawet pozwala odbyć spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dotąd nie mieliśmy jednak możliwości tworzenia własnych wycieczek w wirtualnej rzeczywistości. Teraz już można.

W 2015 roku ruszył prowadzony przez Google projekt Ekspedycji, dzięki któremu można odbywać wirtualne podróże w różne zakątki świata przy pomocy aplikacji agregującej wycieczki przygotowane przez firmę oraz innych twórców.

Ekspedycje Google’a spotkały się z pozytywnym przyjęciem – zwłaszcza szkół i dzieci, z radością odkrywających nowe miejsca na świecie dzięki goglom Cardboard. Oczywiście frajda z odbywania takich wirtualnych wycieczek byłaby większa, gdyby pozwolono nam we własnym zakresie składać tego typu prezentacje. I Google to zrobiło, dołączając do Ekspedycji siostrzane narzędzie – Tour Creator.

Gigant z Mountain View zadbał, by uczniowie razem z nauczycielami mogli korzystać z własnych zdjęć 360º lub tych zgromadzonych w Street View. Dzięki temu mogą oni tworzyć profesjonalnie wyglądające treści dla wirtualnej rzeczywistości, bez zaawansowanej wiedzy technicznej.

Takie wycieczki trafiają wtedy na serwery Polygdzie mogą być oglądane przez innych. To miejsce, w którym odkryjemy nowe wycieczki VR do miejsc, do których nie prowadzą żadne ścieżki prezentowane w Ekspedycjach.

Za zgodą twórców, elementy umieszczone za pomocą narzędzie Tour Creator w zbiorach Poly, będą mogły być wykorzystywane przez zawodowych deweloperów podczas prac nad projektami 3D i rozszerzonej rzeczywistości. Google obiecuje, że materiały przygotowane dla wirtualnej rzeczywistości, nawet te domowej roboty, będą mogły ostatecznie wylądować w oficjalnej aplikacji Ekspedycji.

Te ciekawe projekty pozwalają wykorzystać potencjał kamer 360º, które szczerze powiedziawszy, nie zawojowały rynku akcesoriów powiązanych ze smartfonami. Przynajmniej w taki twórczy sposób można je wykorzystać.

źródło: Google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona