Dzięki Low RAM Property Patcher możesz mieć optymalizację z Androida Go na prawie każdym smartfonie

Android Oreo Go to specjalna wersja Androida stworzona z myślą o tanich, niezbyt wydajnych smartfonach. Wiele osób zauważyło w tym systemie ogromny potencjał, który mógłby nadać życie nawet starszym urządzeniom. Jeden z użytkowników Forum XDA jakiś czas temu przedstawił modyfikację, która daje optymalizacje znane z Androida Go.

Android Go wprowadza wiele dodatkowych optymalizacji i zmian, które pozytywnie wpływają na działanie smartfonów. System ten jest pozbawiony wszelkich dodatków graficznych, przejść, animacji, itd. Na urządzenia z tym OS-em Google przygotował również specjalny zestaw aplikacji, które przede wszystkim są niezwykle lekkie.

Jeden z użytkowników Forum XDA przygotował specjalną modyfikację, która wprowadza optymalizacje i zmiany znane z Androida Go. Co ciekawe, wcale nie trzeba mieć urządzenia z Androidem Oreo. Do zainstalowania tego MOD-a jedyne, czego potrzebujemy, to sprzęt z Androidem KitKat lub nowszym oraz TWRP. Modyfikację tę załadowałem na swój tablet – Nexus 7 – który pracuje na Androidzie Nougat.

Low RAM Property Patcher to jednak wiele kompromisów. MOD ten zmienia interfejs, który jest o wiele bardziej spłaszczony i pozbawiony przyjemnych dla oka dodatków. Nawet na ekranie blokady nie wyświetla się tapeta, a po wysunięciu panelu powiadomień całe tło robiło mi się czarne. Na jakości utraciły też ikony i kolory.

Warto odnotować to, że podczas korzystania z tej modyfikacji użytkownik przestaje otrzymywać powiadomienia z aplikacji, nie może korzystać z trybu podzielonego ekranu, a także z Picture-in-Picture Mode. Muszę dodać, że warto całkowicie wyłączyć animacje, bowiem – kiedy mamy je uruchomione – cały interfejs może nieco się zacinać.

Trzeba jednak przyznać: dzięki tym działaniom urządzenie znacznie przyspiesza. Możliwe, że właśnie ta aplikacja sprawi, że Twój smartfon lub tablet, wyposażony w 1 GB lub mniej pamięci RAM, znowu zacznie dobrze działać, a korzystanie z niego nie będzie trudne.

Potrzebne pliki do zainstalowania Low RAM Property Patcher znajdziesz tutaj.

Źródło: TheAndroidSoul