Dzięki iPadowi Apple odnotowuje rekordowe przychody

iPadowi Apple

Nie od dziś wiemy, że Apple lubi się chwalić. Koncern z Cupertino ogłosił całemu światu swój doskonały, rekordowy wynik przychodu z drugiego kwartału bieżącego roku. Między innymi właśnie iPad miał znaczny wpływ na rekordowe zyski producenta.

Przypomnijmy, że iPad trafił do sprzedaży trzeciego kwietnia 2010 roku. Trzeci kwartał roku fiskalnego, a drugi bieżącego roku, to pierwsze trzy miesiące z tabletem spod znaku nadgryzionego jabłka na rynku. Dzięki świetnej sprzedaży iPada, Apple teraz może się cieszyć ze swoich zarobków.

Trzeci kwartał fiskalny 2010 roku zakończył się 26 czerwca. Apple zanotowało 15,7 miliarda dolarów przychodu, natomiast zysk kwartalny netto wyniósł aż 3,25 miliarda dolarów, co oznacza wzrost aż o 78% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Co ciekawe, koncern ma nadzieję, że kolejny kwartał przyniesie jeszcze większe zyski. Apple liczy na wzrost przychodu aż do 18 miliardów dolarów.

Przez ostatnie trzy miesiące 3,47 miliona komputerów Mac, 8,4 miliona smartfonów iPhone oraz 9,41 miliona iPodów znalazło nowych właścicieli. Od momentu premiery, Apple sprzedało już 3,27 miliona iPadów. Ilość ta z miesiąca na miesiąc będzie rosła, gdyż tablet sukcesywnie pojawia się w sprzedaży w kolejnych krajach. 23 lipca tablet trafi do kolejnych dziewięciu państw.

Źródło