fot. Pexels

Dzięki Adobe Photoshop, w 2019 roku iPad Pro zyska nowe możliwości

Do tej pory posiadacze iPadów z piórkami Apple Pencil mogli czuć się trochę pokrzywdzeni. W teorii otrzymywali urządzenie, które nadaje się do realizacji bardziej zaawansowanych projektów, lecz bez narzędzia, które umożliwiałoby ich stworzenie. W 2019 roku może się to zmienić. Wszystko wskazuje na to, że Adobe zamierza stworzyć pełnoprawną wersję Photoshopa na urządzenia z systemem iOS.

Oczywiście, na iOS są dostępne aplikacje z pakietu Adobe Photoshop: Express, Mix oraz Fix. Nie zmienia to jednak faktu, że są to niezbyt zaawansowane programy, które nie oferują tyle możliwości, co ich pełne wersje. Niedługo może nastąpić mini rewolucja i tandem w postaci iPada Pro z piórkiem będzie mógł rozwinąć skrzydła w pełni za sprawą pełnej wersji Photoshopa.

Reklama

Dyrektor ds. Produktów Adobe Creative Cloud, Scott Belsky, potwierdził, że Adobe pracuje nad wieloplatformową iteracją programu Photoshop. Premiera nowej aplikacji miałaby się odbyć prawdopodobnie na corocznej konferencji w październiku, a udostępniona dla konsumentów miałaby zostać w 2019 roku.

Największym wyzwaniem dla programistów może być rozwiązanie kwestii synchronizacji plików w chmurze Creative Cloud. Do tej pory, wszystkie zapisane przez nas dane były pobierane na każdym urządzeniu, na którym logowaliśmy się na swoje konto. Wydaje mi się, że w tej kwestii najlepiej byłoby wprowadzić możliwość wyboru plików, które miałyby być przechowywane lokalnie.

Obecnie w portfolio Adobe na iOS jest dostępny Photoshop Lightroom CC. W teorii miał to być pełnowartościowy program znany z wersji desktopowej. Mimo tego, że znajdziemy tam wiele funkcji z pełnej wersji, jest on ograniczony i nie umożliwia nam wszystkiego tego, co pełna wersja. Mam jednak nadzieję, że nowy Photoshop na urządzenia mobilne będzie w pełni funkcjonalny.

Źródło: Engadget, Cnet, Bloomberg