Dziecko chce się bawić Twoim tabletem? Kup mu InnoTab

Reklama

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, na pewno wielokrotnie spotkałeś się z sytuacją, w której maleństwo chciało się pobawić Twoim tabletem, a Ty byłeś tak niedobry (w jego mniemaniu), że mu nie dałeś – oczywiście z wiadomych względów. Jeśli Twoje dziecko już od małego wyraża zainteresowanie najnowszymi zdobyczami techniki to znak, że pora zainteresować się tabletem dla dzieci. Jednym z nich jest InnoTab, przeznaczony dla najmłodszych w wieku od 4 do 9 lat, wyprodukowany przez firmę Vtech.

Niebawem w sprzedaży znajdzie się tablet skierowany do bardzo młodych odbiorców, dopiero zaczynających przygodę z nowymi technologiami. InnoTab ma pomóc wprowadzić ich w ten świat – ale czy aby na pewno takie maluchy (zwłaszcza 4-letnie) tego potrzebują?

Można mieć wiele obiekcji dotyczących umożliwiania małym dzieciom kontaktu z tego typu urządzeniami. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach dostęp do wszelkich technologii niejako zabija osobowość każdego z nas – zwłaszcza, jeśli ma się z nimi kontakt od małego. Od dłuższego czasu mówi się na temat tego, że dzieci spędzające zbyt dużo czasu przed komputerem (w sieci) mają problemy z porozumiewaniem się z ludźmi w realnym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko jest dla ludzi i korzystanie z tego z umiarem jest nawet wskazane. Gorzej jeśli przekracza się pewne granice.

Kończąc jednak psychologiczny wywód, zatrzymajmy się na chwilę przy samym tablecie. InnoPad został wyposażony w 5-calowy ekran dotykowy, czytnik e-booków oraz gry edukacyjne. Wytrzymała obudowa urządzenia ma je chronić przed częstymi upadkami.

Cena zabawki ma wynosić ok. 80 funtów. Do sprzedaży w Wielkiej Brytanii trafi w sierpniu, natomiast w Stanach – jesienią.

źródło, źródło