Dzieci coraz częściej wybierają tablety zamiast telewizorów | Tabletowo.pl

Dzieci coraz częściej wybierają tablety zamiast telewizorów

Dołącz do dyskusji 0

W wielu rodzinach wspólne oglądanie telewizji to prawie tradycja, która towarzyszy jej członkom podczas posiłków i wspólnych rozmów. Jednak może się to zmieniać, ponieważ dzieci już od najmłodszych lat zaczynają wybierać tablety zamiast telewizorów, co potwierdza badanie brytyjskiej firmy.

Firma Ofcom z Wielkiej Brytanii przeprowadziła badanie i wynika z niego, że dzieci coraz częściej wybierają tablety zamiast telewizorów w sypialniach. Według tych danych, 34% dzieci posiada swój tablet, a aż 62% korzysta z takiego urządzenia w domu. Wzrosło nawet posiadania tabletów przez dzieci w wieku 3-4 lata i teraz 11% z nich posiada swoją dachówkę (rok temu było 3%). Często też wybierają one telewizję na żądanie (33%) oraz streaming (20%). Liczba dzieci posiadających telewizor w pokoju spadła z 66% w 2009 do 46% w tym roku.

Badania te pokazują to, co można coraz częściej zobaczyć na ulicach. Dzieci już z pierwszych klas podstawówki mają smartfony i tablety, które zastępują im rozrywki popularniejsze jeszcze kilka lat temu. A Wy zauważyliście podobne trendy?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona