dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800
Dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800 (fot. ADATA)

Będziesz musiał nieźle się postarać, aby zapełnić dysk ADATA HM800

Tak już jest, że potrzebujemy na swoje pliki coraz więcej miejsca, szczególnie jeśli w pełni korzystamy z dostępnych na rynku dobrodziejstw w postaci usług i urządzeń elektronicznych. ADATA postanowiła odpowiedzieć na potrzeby użytkowników i stworzyć zewnętrzny dysk HDD o ogromnej pojemności.

Dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800

Jak informuje producent, model ten dedykowany jest przede wszystkim użytkownikom telewizorów Smart TV oraz konsol, aby mogli oni zapisywać ulubione filmy, seriale i dane z gier bez obaw o to, że nieoczekiwanie skończy się wolna przestrzeń na dysku. ADATA HM800 ma być bowiem dostępny w wersjach 4 TB, 6 TB i 8 TB, więc trzeba będzie naprawdę się postarać, żeby zapełnić go w całości.

Według informacji podanych przez ADATA, 8 TB wystarczy na zapisanie blisko 1000 odcinków seriali, do 960 godzin materiału wideo w rozdzielczości Full HD, około 1,6 miliona zdjęć, niemal dwa miliony piosenek albo ponad 200 gier dla konsol PS4 oraz Xbox. Sporo.

dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800
Dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800 (fot. ADATA)

Dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800 oczywiście można też wykorzystać jako magazyn do przechowywania kopii zapasowych z kilku różnych urządzeń. Nośnik wyposażono w interfejs USB 3.2 Gen 1 i obsługę technologii TurboHDD – ta ostatnia przyspiesza kopiowanie plików oraz dostęp do danych poprzez zastosowanie zaawansowanych algorytmów i profili, a także dostępnych zasobów systemowych.

Sporym udogodnieniem w przypadku dysku ADATA HM800 jest możliwość wykonania kopii zapasowej oraz synchronizacji danych za pomocą jednego kliknięcia – w tym celu wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie nośnika. Użytkownicy mogą dodatkowo skorzystać z funkcji szyfrowania AES 256-bit.

Dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800 ma wymiary 177,3x117x34 mm. Nośnik oferuje też gniazdo Kensington Lock. Do działania wymaga jednak podłączenia do źródła zasilania (producent dodaje w zestawie odpowiedni przewód), a o pracy informuje niebieska dioda.

Jak już wspomniałem, dysk zewnętrzny HDD ADATA HM800 będzie dostępny na rynku w trzech wersjach pojemnościowych: 4 TB, 6 TB i 8 TB. Producent nie podał sugerowanych cen, ale poinformował, że każdy kupiony egzemplarz zostanie objęty 3-letnią gwarancją.

Źródło: informacja prasowa