ADATA prezentuje dwa nowe dyski zewnętrzne: odporny ADATA HD680 i niezwykle smukły ADATA HV320 | Tabletowo.pl

ADATA prezentuje dwa nowe dyski zewnętrzne: odporny ADATA HD680 i niezwykle smukły ADATA HV320

Dołącz do dyskusji 0

ADATA regularnie wprowadza na rynek nowe urządzenia z różnych segmentów. Ostatnio marka zaprezentowała (podobno niemożliwy do zniszczenia) dysk zewnętrzny ADATA HD830. Teraz do przedstawicieli tego typu sprzętów dołączają dwa kolejne modele: odporny ADATA HD680 i niezwykle smukły ADATA HV320.

Dysk zewnętrzny ADATA HD680

Jest to dysk typu HDD. Powstał on z myślą o użytkownikach, którzy nie chuchają i dmuchają na tego typu sprzęt. Jego konstrukcja składa się z trzech warstw, które nie tylko chronią go przed uszkodzeniami, ale przede wszystkim amortyzują wstrząsy, potencjalnie zabójcze dla przechowywanych na dysku plików. Dzięki niej udało się również spełnić wymagania militarnej normy odporności MIL-STD-810G 516.6. Według deklaracji producenta, urządzenie jest odporne na upadki z wysokości do 1,22 metra.

Dysk zewnętrzny ADATA HD680 wyposażono także w sensory, wykrywające wstrząsy i wibracje. Kiedy je odnotują, natychmiast wstrzymują pracę urządzenia, aby zapobiec uszkodzeniu znajdujących się na nim danych. Dodatkową ochronę plików zapewnia obsługa technologii szyfrowania AES-256. Do komunikacji służy natomiast złącze USB 3.1. Producent stworzył też całkiem ciekawy uchwyt na kabel, który możecie zobaczyć na poniższych grafikach.

Dysk zewnętrzny ADATA HD680 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (czarnej, żółtej i niebieskiej) oraz dwóch pojemnościowych (1 TB i 2 TB). Całość ma wymiary 124×101,7×22,9 mm i waży 270 gramów.

Dysk zewnętrzny ADATA HV320

To z kolei propozycja dla tych, dla których wygląd ma znaczenie. Obudowa tego modelu co prawda wykonana jest z tworzywa sztucznego, ale jej górną część wykończono w taki sposób, aby fakturą przypominała szczotkowane aluminium. Dysk zewnętrzny ADATA HV320 jest też niezwykle smukły – ma grubość zaledwie 10,7 mm. Pozostałe wymiary to natomiast 125,7×80,5 mm, a waga 180 gramów. W sprzedaży dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna i niebieska.

Dysk zewnętrzny ADATA HV320, podobnie jak i model ADATA HD680, również wyposażono w sensory, wykrywające wstrząsy i wibracje, które automatycznie wstrzymują pracę urządzenia w przypadku ich pojawienia się. Także i w tym sprzęcie zadbano też o obsługę technologii szyfrowania AES-256.

Dysk zewnętrzny ADATA HV320 dostępny będzie w czterech wersjach pojemnościowych: 1 TB, 2 TB, 4 TB i 5 TB. W tym miejscu wypada przy okazji zaznaczyć, że tylko dwie pierwsze mają wspomnianą grubość 10,7 mm i ważą po 180 gramów – w przypadku dwóch ostatnich te parametry wynoszą już 19 mm i 285 gramów. Łączność odbywa się w każdym modelu za pośrednictwem złącza USB 3.1.

Ceny

Producent nie podał sugerowanych cen dysków ADATA HD680 i ADATA HV320. Poinformował natomiast, że oba sprzedawane będą wraz z oprogramowaniem HHDtoGo, które umożliwia m.in. wygodną synchronizację danych, uruchamianie aplikacji bezpośrednio z dysku czy szybką kompresję zapisanych danych.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona