Dysk Huawei 1 TB z automatycznym backupem dla Mate 20 na horyzoncie | Tabletowo.pl

Dysk Huawei 1 TB z automatycznym backupem dla Mate 20 na horyzoncie

Dołącz do dyskusji 0

W związku z niedawną premierą najnowszych urządzeń marki Huawei, w internecie zaczęły się pojawiać różnorakie akcesoria mające usprawnić naszą pracę z najnowszymi słuchawkami serii Mate. Jednym z najciekawszych wydaje się być dysk zewnętrzny z opcją automatycznego backupu.

Na vmall.com (oficjalnej platformie handlowej Huawei) pojawił się właśnie niezwykle ciekawy przedstawiciel rodziny dysków zewnętrznych. ST310-S1 jest interesujący ze względu na design, jak i funkcjonalność. Ten 1-terebajtowy dysk twardy o kolistym kształcie pokryty został tkaniną i do złudzenia przypomina zwykłą bezprzewodową ładowarkę. Według strony produktu w sklepie, dysk ten ma być wodoodporny i zapewnić automatyczny, jak i manualny transfer naszych danych z oraz do telefonu. Dodatkowo, za jego pośrednictwem będziemy w stanie naładować nasze urządzenie przy pomocy zasilaczy o parametrach 5V 2A, 9V 2A oraz 5V 4,5A. Niestety, urządzenie nie wspiera 40-watowego, super szybkiego standardu ładowania. ST310-S1 ma wymiary 136 x 29 mm i waży zaledwie 290 gramów – jest więc to urządzenie nie dość, że eleganckie to jeszcze stosunkowo kompaktowe.

Ostatecznie urządzenie to wydaje się być świetnym i wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z systemów chmurowych do składowania kopii zapasowych swoich plików. Przy pełnej automatyzacji procesu kopiowania, nawet codzienne backupowanie swoich danych wydaje się nie być istotnie niewygodne. Biorąc pod uwagę fakt równoczesnego ładowania urządzenia, można pokusić się o stwierdzenie, że tworzenie kopii zapasowych odbywać się będzie praktycznie niezauważalnie.

Niestety, nie podano żadnych konkretów na temat kopiowania danych, np. czy pojawi się możliwość tworzenia kopii obrazu całego systemu, tak by w razie awarii, przywrócić go w stanie 1 do 1. Póki co, nie wiadomo również czy dysk będzie współpracować z innymi urządzeniami, nawet w obrębie marki Huawei.

Cena urządzenia nie została jeszcze podana, wiadomo natomiast, że data jego premiery to 26 października. Oby tak ciekawe akcesorium znalazło się również na naszym rynku.

Źródło: vmall.com, gsmarena.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona