Zmiany w zespole REDów: Dyrektor kreatywny Cyberpunka 2077 przechodzi do Blizzarda

Jedna z czołowych postaci studia CD Projekt Red zostanie dyrektorem kreatywnym Blizzarda. Mowa o Sebastianie Stępniu – początkowo współtwórcy dialogów do gry Wiedźmin, a następnie głównym scenarzyście Cyberpunka 2077. Informację o zmianie pracodawcy zamieścił on na swoim profilu LinkedIn, ale na razie nie wiadomo, co go skłoniło do takiej decyzji.

Sebastian Stępień pracował dla CD Projekt Red od ponad 12 lat. Przez ten czas współtworzył fabułę do gry Wiedźmin, gdzie m.in. pisał do niej dialogi. W 2013 roku został dyrektorem kreatywnym odpowiedzialnym za Cyberpunka 2077, a od 2016 odpowiadał za narrację i scenerię tejże produkcji. CV nie do powstydzenia! Zwłaszcza, że zostanie ono rozbudowane o jeszcze jeden, najbardziej imponujący podpunkt: pracę dla Blizzarda. I to jako dyrektor kreatywny! Brzmi to naprawdę dobrze, więc trzymam mocno kciuki za sukces naszego rodaka.

Ciekawi mnie też, czym konkretnie zajmie się Stępień w ekipie giganta z Irvine? Obecnie Blizzard skupia swoje siły wokół projektów związanych z uniwersum Diablo. Możliwe więc, że Stępień zostanie zaangażowany w realizację któregoś z nich. Z drugiej strony Blizzard może przygotowywać coś zupełnie nowego i nieznanego, gdzie umiejętności i wiedza byłego już członka zespołu REDów, mogłaby zostać odpowiednio wykorzystana. Jednak bez względu na wszystko, mam wielką nadzieję, że ta zmiana doda skrzydeł zarówno Stępniowi, jak i twórcom Diablo.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie: co dalej z Cyberpunkiem 2077? Odejście tak ważnej dla tej marki postaci może się wydawać nieco niepokojące, ale z drugiej strony prace nad produkcją mogą być w na tyle zaawansowanej formie, że nie wpłynie to na jej jakość.

Tak czy inaczej, bądźmy dobrej myśli. Może ta zmiana ożywi nieco skostniałego Blizzarda i nie odbije się negatywnie na CD Projekt Red? Oby tak właśnie było!

Źródło: LinkedIn