Dyrektor działu mobilnego HTC sugeruje, że na MWC nie zadebiutuje ani jeden smartfon ze Snapdragonem 835

Mimo oczekiwań, na CES 2017 nie zobaczyliśmy żadnego smartfona z nowo zaprezentowanym Snapdragonem 835 (a jedynie okulary). Spodziewaliśmy się więc, że targi MWC 2017 będą bardziej pod tym względem „owocne”. Niestety, w Barcelonie podobno również nie zadebiutuje ani jeden inteligentny telefon z tym procesorem.

A tak przynajmniej zasugerował Chialin Chang, dyrektor działu mobilnego HTC. Udzielił on bowiem, przy okazji premiery HTC U Ultra i HTC U Play w Dubaju, krótkiego wywiadu (tego samego, w którym poruszono również kwestię niedoszłego smartwatcha). Jedno z pytań dotyczyło planów producenta na najbliższą przyszłość, a konkretniej, czy zamierza w tym roku zaprezentować jeszcze jednego (po U Ultra) flagowca. Odpowiedź zdradziła jednak więcej niż byśmy oczekiwali.

Chialin Chang potwierdził, że tak, że w tym roku zadebiutuje jeszcze jeden high-end oraz że na pewno zostanie wyposażony w Snapdragona 835 (co prawda nie powiedział tego ostatniego wprost, ale z jego wypowiedzi da się tak wywnioskować). Jednocześnie zapowiedział, że musimy jednak na to poczekać trochę dłużej niż do targów MWC 2017.

I w tym miejscu z jego ust padła jeszcze jedna, dość sugestywna deklaracja. Otóż według Chialina Changa, na zbliżającej się coraz większymi krokami imprezie w Barcelonie na pewno nie zadebiutuje ani jeden smartfon ze Snapdragonem 835. Zdaje się to więc przy okazji potwierdzać, że LG G6 rzeczywiście zostanie wyposażony w Snapdragona 821, ale też jednocześnie zaprzeczać ostatnim doniesieniom, jakoby Sony miało zaprezentować na MWC 2017 flagowca w najnowszym Snapdragonem.

Chialin Chang zapowiedział także, że gdy Snapdragon 835 będzie już dostępny, HTC jako jeden z pierwszych producentów po niego sięgnie i zastosuje w swoim nowym flagowcu.

Źródło: Tbreak