Dyrektor Asusa, Jonney Shih, tłumaczy dlaczego nie powstanie 3. generacja Nexusa 7

Tablety z serii Nexus 7 były jednymi z najciekawszych urządzeń w swoim segmencie w czasie, gdy debiutowały. Świetna specyfikacja w połączeniu z przystępną ceną skłoniły wielu klientów do ich zakupu. Ostatni przedstawiciel został zaprezentowany na rynku ponad dwa lata temu. Wielu z Was mogło zastanawiać się czy planowana jest trzecia generacja Nexusa 7. Wiele przemawia za tym, że jednak nie.

Dyrektor Asusa, Jonney Shih, w rozmowie z Trusted Reviews przyznał, że razem z Google mają w planach kilka wspólnych przedsięwzięć, lecz żadne z nich nie jest jeszcze na tyle gotowe, aby móc zaprezentować je oficjalnie.

Actually, we have a lot of projects ongoing. Please just stay tuned, you know, stay tuned. I think we do have quite a good development partnership with Google. We are still doing a lot of projects with them together.

Obaj giganci wielokrotnie rozmawiali również nad przyszłością linii Nexus 7 i jej trzecim przedstawicielu. Jednak zgodnie uznali, że nie miałby on wystarczająco potencjału, aby przebić się na rynku i powtórzyć sukces swoich poprzedników.

So for the [first-generation] Nexus, I think that both parties feel that this will be an exciting product, with this kind of… price and this kind of functionality and quality. Even [the second-generation Nexus 7], we moved to the Full HD screen, and we still believe in this kind of beauty. It still makes sense. But then the next one actually takes a lot of discussion.

Porzucenie kolejnej generacji Nexusa 7 zdaje się być logicznym posunięciem. 7-calowe tablety są coraz mniej popularne z uwagi na fakt, że przekątne ekranów smartfonów rosną. Teraz te, wyposażone w wyświetlacze 5-, 6-calowe są dużo chętniej wybierane przez użytkowników, niż jeszcze rok czy dwa lata temu. Mają w tym udział sami producenci, których portfolia w większości wypełniają phablety. Na obecną chwilę osoby, które chcą mieć tablet do konsumowania treści, wybierają urządzenia z ekranami 9- lub 10-calowymi. Do pozostałych zastosowań w zupełności wystarcza im smartfon. Dlatego na rynku jest już coraz mniej miejsca dla 7-calowych tabletów, ponieważ sięgają po nie już tylko nieliczni.

Źródło: phoneArena, Trusted Reviews