Dynamiczny ekran dotykowy zwiastunem technologii przyszłości (wideo) | Tabletowo.pl

Dynamiczny ekran dotykowy zwiastunem technologii przyszłości (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Ekrany dotykowe powoli stają się ikoną dwudziestego pierwszego wieku. Wyposaża się w nie telefony komórkowe, smartfony, tablety, konsole do gier, telewizory, a nawet drukarki i lodówki. Mimo to, trudno nie odnieść wrażenia, że ta technologia stoi w miejscu. Co prawda na rynku pojawiają się wyświetlacze cechujące się wyższą rozdzielczością, odwzorowaniem barw, kontrastem i kątami widzenia, ale są one następstwem ewolucji, nie rewolucji. Ta dokonuje się w niewielkich laboratoriach, przez firmy, o których nikt nigdy wcześniej nie słyszał…

Tactus Technology wyprodukował ekran, który na zawsze odmieni oblicze nowoczesnych urządzeń mobilnych. Stworzony przez nią prototyp otrzymał miano dynamicznego, ponieważ potrafi zamienić się w powierzchnię pełną fizycznych, doskonale wyczuwalnych pod palcami, przycisków. Technologia stojąca za tym rewolucyjnym rozwiązaniem nosi nazwę mikropłynów i pozwala na zachowanie obecnych gabarytów ekranów dotykowych.

Zapomnijcie o czterordzeniowych procesorach, gigabajtach RAMu i megapikselach w aparatach. Ekran zaprojektowany przez Tactus Technology jest wyznacznikiem kierunku, który natychmiast powinni obrać wszyscy producenci elektroniki. Wyczuwalne pod palcami przyciski wirtualnej klawiatury telefonu? To nie problem! Przyszłość puka do naszych drzwi.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona