Wyciekł ranking DxOMark obejmujący m.in. OnePlusa 6T, Pixela 3 oraz Mate 20 Pro. Huawei ponownie poza zasięgiem rywali

Ranking DxOMark to lista smartfonów uszeregowana w zależności od jakości wykonywanych przez nich zdjęć. Każde urządzenie otrzymuje określoną liczbę punktów w danej kategorii, których suma przekłada się na łączną ocenę smartfona. W internecie właśnie pojawił się przeciek, który rzekomo obrazuje zaktualizowaną wersję tego zestawienia. Skąd ta niepewność? Bo umieszczone na liście urządzenia, jak OnePlus 6T, Pixel 3, Mate 20 Pro… nie zostały jeszcze zaprezentowane.

Nowe zestawienie różni się od aktualnie dostępnego na stronie kilkoma dodatkowymi pozycjami – oprócz wyników zaprezentowanych już urządzeń, takich jak najnowsze iPhone’y, Vivo Nex czy Xperia XZ2 Premium, pojawiły się także punktacje smartfonów, których premiera… dopiero będzie miała miejsce! Taka sytuacja dotyczy kilku urządzeń – jest to OnePlus 6T, Pixel 3, Mate 20 Pro oraz Honor V20.

Reklama
Porównanie wycieku (po lewej) z aktualnie dostępnym zestawieniem (po prawej)

Jeśli wierzyć temu rzekomo prawdziwemu rankingowi, to kamera w OnePlusie 6T nie ulegnie drastycznej przemianie względem poprzednika – z 96 punktów przyznanych szóstce, wynik wzrośnie do 99 w nadchodzącym modelu. W przypadku smartfona od Google, wynik wzrośnie z 98 do aż 107 punktów – mamy tutaj więc do czynienia z pokaźną różnicą na korzyść nowego modelu. Taki wynik sprawił, że Pixel 3 załapał się na trzecie miejsce wśród najlepszych fotograficznych smartfonów.

Z kolei Huawei w tym roku przejdzie samego siebie – zdumiewający wynik 116 punktów wykręcony przez Mate 20 Pro pozwoli znacznie wyprzedzić aktualnego lidera zestawienia DxOMark, którym jest Huawei P20 Pro. Ciekawie również prezentują się wyniki najnowszych produktów od Apple. iPhone XS oraz XS Max zdają się mieć ten sam aparat – w teście osiągają po 104 punkty każdy. Z kolei tańszy iPhone XR ma mieć słabszy aparat i osiągać wynik dokładnie 100 punktów.

OnePlus 6, którego recenzję możecie przeczytać >tutaj<

Ciekawie zapowiadają się także nadchodzące chińskie nowości, takie jak Meizu 16th oraz Honor V20. Ten pierwszy ma zrównać się z wynikiem osiąganym przez iPhone’y XS oraz XS Max, z kolei Honor V20 z sumą 103 punktów będzie zajmować miejsce tuż za nimi. Również wynik Meizu 15 Plus (99 punktów) pokazuje, iż Chińczycy na poważnie wzięli się za ulepszanie aparatów w swoich smartfonach. Wyniki pozostałych modeli możecie odczytać z przedstawionego powyżej zestawienia.

Czy można ufać temu przeciekowi? Cóż, trudno jednoznacznie to ocenić. Nie jest tajemnicą, iż producenci często przekazują swoje urządzenia przed premierą właśnie takim firmom jak DxOMark, by móc się pochwalić dobrym wynikiem podczas prezentacji. Czy tak jest i tym razem? Tego dowiemy się już niedługo – ranking prawdopodobnie zweryfikujemy już wraz z premierą Pixela 3, którego premiera odbędzie się 9 października.

źródło: Gizmochina
grafika główna: Huawei P20 Pro w nowych kolorach. Recenzję smartfona możecie przeczytać tutaj