Dwuekranowy tablet NEC LifeTouch z Androidem na targach CES 2011

iPad zapoczątkował wśród producentów trend tworzenia tabletów internetowych z jednym ekranem. Nieco później powstał pierwszy model z dwoma wyświetlaczami – Kno, od którego przyuważyły pomysł inne firmy i zaczęły myśleć nad własnym tego typu urządzeniem. Wśród nich należy wymienić chociażby Toshibę Libretto czy koncepcyjny tablet Microsoftu – Courier.

Okazuje się, że i firma NEC, która jest już nam znana z tabletu LifeTouch (który później zmienił nazwę na Smartia), ma w swoich planach dwuekranowy tablet. Jego prezentacja ma mieć miejsce podczas zbliżających się wielkimi krokami targów CES 2011 w Las Vegas.

Na chwilę obecną nie wiemy o nim zbyt dużo. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android, ma nosić nazwę LifeTouch (podobnie jak początkowo jednoekranowy tablet tej firmy) oraz ma być wyposażony w dwa dotykowe wyświetlacze o przekątnej 7-cali. Na jego pokładzie ma się znaleźć także WiFi, 3G oraz Bluetooth.

Czy dwuekranowy tablet NEC LifeTouch okaże się równie ciekawy, jak inne projekty tego typu? Przekonamy się już niedługo, bo w dniach 6-9 stycznia na targach CES 2011.

*na zdjęciu makieta NEC LifeTouch, którą stworzyła redakcja SlashGear

źródło, źródło