Dwuekranowy MSI Dual Pad – projekt wart uwagi

Wysłannicy Engadgeta będący na targach CeBIT 2011 w Hannoverze nie próżnują i co i rusz zasypują nas zdjęciami i filmami wideo przedstawiającymi co ciekawsze urządzenia. Wśród nich szczególnie wyróżniał się MSI Dual Pad – bardzo nietypowy tablet.

Sytuacja MSI jest nieciekawa, a przyszłość firmy również nie zapowiada się różowo. Niedawno przybliżyliśmy Wam sprawę modelu WindPad 110W, tabletu, którego przewidywany czas na baterii wynosi niecałe 3 godziny. Tego typu wpadki mogą sprawić, że ludzie odejdą od marki MSI i zaczną wystrzegać się logo tej firmy.

Mimo to producent walczy i nie zamierza się poddawać. Kontratakuje kładąc nacisk na innowacyjność i unikalność. Owocem tej zmiany strategii jest MSI Dual Pad.

MSI Dual Pad to właściwie, jak sama nazwa wskazuje… dwa WindPady w jednej obudowie. Koncepcja urządzenia jest prosta: z założenia Dual Pad to dwa osobne tablety pracujące pod kontrolą systemu Windows 7, jednak po ich połączeniu powstaje jeden supertablet oferujący komfort pracy na dwóch ekranach. Nie jestem pewien, gdzie tego typu sprzęt mógłby znaleźć zastosowanie, ale uważam, że jest on zdecydowanie wart zainteresowania. Chociażby ze względu na unikalność swojej budowy.

Jak zaznaczyłem w tytule – MSI Dual Pad to tylko projekt. Nie wiadomo, czy urządzenie kiedykolwiek będzie wyprodukowane i wprowadzone do sprzedaży. Nawet jeśli – przypuszczam, że cena tabletu 2-w-1 będzie zaporowa i wielu klientów zastanowi się dwa lub trzy razy, czy tego typu sprzęt jest im rzeczywiście potrzebny.

Poniższe wideo przedstawia oficjalną prezentację tabletu: