Dwie nowości Kiano z 3G: Intelect 8 (1280x800) i Intelect 10 (1920x1200) w dobrej cenie (aktualizacja) - Tabletowo.pl

Dwie nowości Kiano z 3G: Intelect 8 (1280×800) i Intelect 10 (1920×1200) w dobrej cenie (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli miałabym wskazać jedną firmę spośród krajowych dystrybutorów tabletów, która wyróżnia się na tle pozostałych, zapewne było by to Kiano. Głównie ze względu na wzornictwo modeli, w których nie pcha się w utarte schematy (szczotkowane aluminium w niskiej i średniej półce to jednak wciąż rzadkość) i całkiem niezły stosunek ceny do jakości oferowanych urządzeń i ich danych technicznych (tu zapewne pojawi się lawina komentarzy dotyczących serwisu Kiano, ale na jego temat nie mogę się wypowiedzieć, bo nic w nim nie serwisowałam…). Dziś, przyznaję, Kiano zaskoczyło mnie, bardzo pozytywnie zresztą, dwoma modelami z nowej serii: Intelect. Mowa o Kiano Intelect 8 i Kiano Intelect 10.

Oba tablety oparto o podobne podzespoły. Za ich działanie odpowiada dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2580 przy współpracy z systemem operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean. W przypadku większego z modeli mamy do czynienia z 2GB pamięci operacyjnej RAM, co jest całkowicie zrozumiałym zabiegiem, biorąc pod uwagę rozdzielczość 10,1-calowego ekranu (1920 x 1200 pikseli), z kolei w mniejszym jest 1GB RAM (mniejszy: 8″ i 1280 x 800 pikseli).

Na uwagę zasługuje fakt, że w całkiem dobrej cenie otrzymujemy zarówno wewnętrzny modem 3G, jak również pozostałe potrzebne nam do pełni mobilności moduły: GPS, Bluetooth 4.0 i WiFi 802.11 b/g/n.

Na chwilę obecną nie są znane takie dane, jak pamięć wewnętrzna obu produktów, pojemność ich akumulatorów oraz szczegółowe informacje dotyczące aparatu i kamerki, jak również złączy, które znajdziemy w ich obudowach. Nie wiemy również, póki co, jaka jest ich waga i wymiary.

Znane są jednak ceny tabletów Intelect, gdyż aktualnie oba modele trafiły do oferty przedsprzedażowej w RTV EURO AGD. Za mniejszy z modeli, Kiano Intelect 8, przyjdzie nam zapłacić 599 złotych (normalnie: 699 złotych), natomiast za większy, Kiano Intelect 10, 799 złotych (normalnie: 999 złotych).

W chwili obecnej nie wiadomo kiedy rozpocznie się wysyłka tabletów zamówionych w przedsprzedaży.

Dzięki Sebastian za info! ;)

Aktualizacja (27.08.):

Wiemy więcej na temat nowych tabletów Kiano. Zapraszam do tego wpisu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona