Dwie części gry Frederic za darmo w App Store i Google Play | Tabletowo.pl

Dwie części gry Frederic za darmo w App Store i Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Fryderyk Chopin pozostaje do dziś jednym z najbardziej znanych artystów jakich wydała nasza rodzima ziemia. Nikogo więc nie powinno dziwić, że jego twórczość stała się tematem przewodnim kilku gier muzycznych (i jednego jRPG).

Dwie z nich, Frederic: Ressurection of Music i Frederic: Evil Strikes Back, zostały właśnie udostępnione za darmo w App Store i Google Play. Mimo iż obie gry prezentują dość typową dla tego gatunku mechanikę rozgrywki (naszym zadaniem jest wciskanie odpowiednich klawiszy w rytm muzyki) to jednak nietypowa oprawa graficzna i charakterystyczny klimat sprawiają, że wyróżniają się one na tle konkurencji. Deweloperzy z polskiego studia Forever Entertainment potraktowali bowiem postać słynnego rodaka z lekkim przymrużeniem oka, przenosząc go do czasów współczesnych i zmuszając do pojedynkowania się z reprezentantami rozmaitych gatunków muzycznych. Zabieg ten pozwolił przedstawić kompozycje „poety fortepianu” w nowych, bardziej współczesnych aranżacjach. Kolejne starcia przetykane są zaś krótkimi, animowanymi przerywnikami charakteryzującymi się komiksową stylistyką i specyficznym poczuciem humoru.

Niestety, obniżenie cen gier do zera zaowocowało pojawieniem się w nich różnego rodzaju mikropłatności, różniących się rodzajem i ceną w zależności od sklepu z którego je pobierzemy.

FREDERIC: RESURRECTION OF MUSIC
FREDERIC: EVIL STRIKES BACK

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona