Dwa systemy na jednym tablecie? Ramos i10 Pro z Androidem i Windowsem w 2014 roku - Tabletowo.pl

Dwa systemy na jednym tablecie? Ramos i10 Pro z Androidem i Windowsem w 2014 roku

Dołącz do dyskusji 0

Nie, tym razem to nie plotka. Jeden z większych producentów tabletów w Chinach, właściciel marki Ramos, ogłosił, że podjął współpracę z Intelem w celu dopracowania tabletu z procesorem Intel Bay Trail T obsługującego dwa systemy operacyjne: Androida oraz Windows 8.1. Modelem tym ma być planowany do wprowadzenia w przyszłym roku Ramos i10 Pro (analogia do Della – seria Venue jest na Androidzie, Venue Pro – z Windows 8) – ulepszony  brat modelu i10 (więcej RAM-u, lepsza matryca), który został zaprezentowany na targach w Hong-Kongu.

Tabletowo.pl Dwa systemy na jednym tablecie? Ramos i10 Pro z Androidem i Windowsem w 2014 roku Nowości

Ramos i10 – źródło: padnews.cn

Swoim wyglądem tablet przypomina nieco smartfona HTC One: posiada głośniki stereo, ładne aluminiowe wykończenie i, według testerów z Chin, wysoką jakość wykonania. Dla przypomnienia, mamy tu do czynienia z 10-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli , 1 lub według innych źródeł 2 GB RAM oraz procesorem Intel Z2580 Clover Trail.

Ja osobiście z niecierpliwością czekam na taki właśnie tablet, przy czym decydująca będzie cena.  I tutaj właściwie brak wiarygodnych informacji. O ile źródła chińskie twierdzą, że Ramos i10 Pro ma kosztować około 250 dolarów, tak już w USA za Intelem podaje się cenę raczej 400 dolarów.

Tabletowo.pl Dwa systemy na jednym tablecie? Ramos i10 Pro z Androidem i Windowsem w 2014 roku Nowości   Czarny i10 też nieźle wygląda (zdjęcie: padhz.com)

Ważne , że tego typu jaskółka otworzy sezon na dwusystemowe,  szybkie tablety o nowatorskim ( przynajmniej w świecie tabletów) wyglądzie. Znając szybkość reakcji rynku, można oczekiwać w ciągu kilku miesięcy wysypu konkurencyjnych modeli…

Źródło: padanews, tablet-news, padhz

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona