Dwa prototypowe tablety od Fujitsu na CEATEC 2010

tablety od Fujitsu na CEATEC 2010

Technologiczne targi CEATEC odbywające się w Japonii są doskonałą okazją do zaprezentowania światu swoich najnowszych urządzeń. Takiej właśnie sposobności nie chciała przepuścić firma Fujitsu, mająca na swoim stoisku dwa interesujące tablety internetowe, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

Niestety, obecnie oba urządzenia są w fazie prototypu, dlatego na temat ich parametrów technicznych nie dowiedzieliśmy się niczego – oprócz mobilnej platformy, którą jest – jak już wspomniałam – Windows 7.

Można się jedynie domyślać, że na pokładzie obu tabletów będzie można znaleźć duży wyświetlacz dotykowy o, miejmy nadzieję, sporej rozdzielczości, wydajny procesor o częstotliwości taktowania 1GHz, WiFi, przy odrobinie szczęścia także aparat fotograficzny, GPS i 3G.

Jakimi faktycznie specyfikacjami będą się mogły pochwalić oba modele powinniśmy się przekonać już wkrótce, choć dokładnie nie wiadomo kiedy. Ale skoro Fujitsu już zdecydowało się ujawnić światu swoje prototypy tabletów, to można domniemywać, że wkrótce wyda jakąś informację prasową na ich temat.

Źródło