Dungeon Keeper na Androida i iOS jeszcze w tym roku

Dungeon Keeeper to kultowa gra komputerowa, która w 1997 roku skradła serca milionów graczy na całym świecie. Jej fabuła, choć prosta, zaskakuje niekonwencjonalnym podejściem do motywu zwiedzania lochów i eksterminacji zastępów wrogów. Gracz wciela się w rolę pana mrocznych labiryntów, a jego zadaniem jest uprzykrzenie życie ciekawskim podróżnikom, którzy lekkomyślnie wtargnęli na jego włości. Po 16 latach od swojej oficjalnej premiery, Dungeon Keeper powraca. Zimą tego roku pojawi się w sklepach Google Play i Apple AppStore.

Gra została przebudowana od podstaw i oparta na nowym silniku 3D. Oprócz tradycyjnej rozgrywki w zaciszu domowego lochu, twórcy wyposażyli ją w tryb multiplayer umożliwiający zabawę z innymi graczami na zasadzie PvP i PvE. Mimo mijających lat, podstawowe elementy gry nie uległy zmianie. Do dyspozycji głównego bohatera-demona będą armie straszliwych potworów, podziemne tunele, ukryte przejścia i bogaty zestaw pułapek, które w znacznym stopniu ułatwią wykurzenie z lochów najeźdźców.

Dunegeon Keep na Androida i iOS jest owocem współpracy firm Electronic Arts i Mythic Studio. Kiedy zadebiutuje w sklepach Google Play i Apple AppStore, będzie darmowa. Dodatkowe funkcje i przedmioty gracz będzie mógł odblokować za pomocą rozbudowanego systemu mikropłatności.

via Android Police