Duke Nukem powraca: zadebiutował Duke Nukem 2 na iPada | Tabletowo.pl

Duke Nukem powraca: zadebiutował Duke Nukem 2 na iPada

Dołącz do dyskusji 0

W naszym pięknym kraju postać księcia znana jest głównie z niezapomnianej trzeciej odsłony cyklu zatytułowanej Duke Nukem 3D. Niewielu jednak pamięta, że zanim nasz napompowany testosteronem bohater wszedł w trzeci wymiar, mogliśmy już kierować jego poczynaniami w dwóch poprzednich odsłonach będących prostymi platformówkami 2D. Teraz ponownie będziemy mieli okazje wcielić się w skórę księcia, ponieważ gra Duke Nukem 2 powraca w wersji na urządzenia z systemem iOS.

Fabuła gry przenosi nas do roku… 1998, który to, w trakcie tworzenia gry, był dla twórców niedaleką przyszłością. Najeźdźcy z obcej planety porywają Księcia (który aktualnie zajęty był pisaniem swojej autobiografii zatytułowanej „Why I’m So Great”), by wykorzystać jego mózg do zaplanowania ataku na Ziemię. Naszym celem, jak łatwo się zresztą domyślić, jest uwolnienie się i pokrzyżowanie ich planów. „It’s time to kick ass and chew bubble gum… and I’m all outta gum.”

Twórcy wersji na iPada postanowili zachować jak najwięcej z oryginału („One man, one world, one million babes to save!!”). Mamy więc do czynienia z tą samą grafiką, tym samym arsenałem i tymi samymi planszami, które mogliśmy zwiedzać jeszcze w czasach MS-DOS. Poprawiono jedynie udźwiękowienie i niektóre „artworki”. Wszyscy chętni na tego typu powtórkę z rozrywki będą musieli zapłacić za nią 1,79 euro. Gra dostępna jest oczywiście w App Store.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona