HP Pavilion x360 /fot: Krzysztof Swoboda (Tabletowo.pl)

W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów – je się „tankuje”

Inżynierowie pracujący dla Hewlett Packard postawili sobie za zadanie zaprojektować drukarki w taki sposób, by maksymalnie rozłożyć w czasie czynności eksploatacyjne związane z ich posiadaniem, a jeśli już miałoby do nich dojść – niech trwają maksymalnie kilkanaście sekund. W ten sposób powstały dwie zupełnie nowe drukarki: laserowa HP Neverstop Laser oraz atramentowa – HP Smart Tank.

Zaprezentowane nowości dedykowane są odpowiednio do pracy w małych biurach (Neverstop Laser) oraz w gospodarstwach domowych (Smart Tank). Jako, że w obydwu proponowanych rozwiązaniach zrezygnowano z kartridży na tusz czy toner i zastąpiono je możliwością bezpośredniego uzupełniania wykorzystywanego materiału, w znaczący sposób ograniczono finansowe koszty eksploatacji drukarek.

Reklama

HP Neverstop Laser

Najnowsza drukarka laserowa amerykańskiego producenta powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez prowadzących jednoosobowe firmy, którzy w przeważającej wielkości stwierdzili, że eksploatacja urządzeń drukujących to dla nich zbyt duża strata czasowa. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tej specyficznej grupy klientów, producent postanowił zaprezentować urządzenie drukujące wyposażone w unikalny system ładowania tonera, gdzie cała procedura uzupełniania proszku zajmuje mniej niż 15 sekund.

HP Neverstop Laser (fot. HP)

Nabywca HP Neverstop Laser otrzymuje urządzenie fabrycznie napełnione tonerem, który pozwoli na wydrukowanie ponad 5000 stron zadrukowanego tekstem papieru.

HP Neverstop Laser (fot. HP)

Drukarką można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej, co stanowi dalsze uproszczenie jej obsługi.

HP Smart Tank

Kolejne z zaprezentowanych rozwiązań to drukarka dedykowana użytkownikom domowym, wykorzystująca jako materiał służący do drukowania atrament. W przypadku jej zakupu  nabywca już na starcie otrzymuje zapas materiałów eksploatacyjnych  pozwalających na niczym niezakłóconą pracę przez okres około 3 lat (18 000 stron w czerni, 8 000 w kolorze).

W oprogramowaniu zarządzającym pracą drukarki zawarto funkcję HP Smart Tasks a samo urządzenie wyposażono w automatyczny podajnik papieru mogący pomieścić 35 arkuszy. Dla osób wykonujących swoją pracę w domu stanowi to sporą szansę na automatyzację niektórych procesów związanych z drukowaniem i większą oszczędność czasu.

HP Smart Tank (fot. HP)

Producent deklaruje, że wydruki wykonane przy pomocy HP Smart Tank będą odznaczały się wyjątkową w swojej klasie jakością obrazka, przy zachowaniu możliwości drukowania profesjonalnych, bezmarginesowych broszur i zdjęć.

Obydwie drukarki będzie można kupić w Polsce. Neverstop Laser będzie dostępna od lipca w cenie od 999 zł, z kolei Smart Tank to kosz ok. 749 zł .

Źródło: Informacja prasowa