W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów - je się "tankuje"
HP Pavilion x360 /fot: Krzysztof Swoboda (Tabletowo.pl)

W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów – je się „tankuje”

Inżynierowie pracujący dla Hewlett Packard postawili sobie za zadanie zaprojektować drukarki w taki sposób, by maksymalnie rozłożyć w czasie czynności eksploatacyjne związane z ich posiadaniem, a jeśli już miałoby do nich dojść – niech trwają maksymalnie kilkanaście sekund. W ten sposób powstały dwie zupełnie nowe drukarki: laserowa HP Neverstop Laser oraz atramentowa – HP Smart Tank.

Zaprezentowane nowości dedykowane są odpowiednio do pracy w małych biurach (Neverstop Laser) oraz w gospodarstwach domowych (Smart Tank). Jako, że w obydwu proponowanych rozwiązaniach zrezygnowano z kartridży na tusz czy toner i zastąpiono je możliwością bezpośredniego uzupełniania wykorzystywanego materiału, w znaczący sposób ograniczono finansowe koszty eksploatacji drukarek.

HP Neverstop Laser

Najnowsza drukarka laserowa amerykańskiego producenta powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez prowadzących jednoosobowe firmy, którzy w przeważającej wielkości stwierdzili, że eksploatacja urządzeń drukujących to dla nich zbyt duża strata czasowa. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tej specyficznej grupy klientów, producent postanowił zaprezentować urządzenie drukujące wyposażone w unikalny system ładowania tonera, gdzie cała procedura uzupełniania proszku zajmuje mniej niż 15 sekund.

W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów - je się "tankuje"
HP Neverstop Laser (fot. HP)

Nabywca HP Neverstop Laser otrzymuje urządzenie fabrycznie napełnione tonerem, który pozwoli na wydrukowanie ponad 5000 stron zadrukowanego tekstem papieru.

W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów - je się "tankuje"
HP Neverstop Laser (fot. HP)

Drukarką można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej, co stanowi dalsze uproszczenie jej obsługi.

HP Smart Tank

Kolejne z zaprezentowanych rozwiązań to drukarka dedykowana użytkownikom domowym, wykorzystująca jako materiał służący do drukowania atrament. W przypadku jej zakupu  nabywca już na starcie otrzymuje zapas materiałów eksploatacyjnych  pozwalających na niczym niezakłóconą pracę przez okres około 3 lat (18 000 stron w czerni, 8 000 w kolorze).

W oprogramowaniu zarządzającym pracą drukarki zawarto funkcję HP Smart Tasks a samo urządzenie wyposażono w automatyczny podajnik papieru mogący pomieścić 35 arkuszy. Dla osób wykonujących swoją pracę w domu stanowi to sporą szansę na automatyzację niektórych procesów związanych z drukowaniem i większą oszczędność czasu.

W najnowszych drukarkach HP nie ma wymiennych tonerów i tuszów - je się "tankuje"
HP Smart Tank (fot. HP)

Producent deklaruje, że wydruki wykonane przy pomocy HP Smart Tank będą odznaczały się wyjątkową w swojej klasie jakością obrazka, przy zachowaniu możliwości drukowania profesjonalnych, bezmarginesowych broszur i zdjęć.

Obydwie drukarki będzie można kupić w Polsce. Neverstop Laser będzie dostępna od lipca w cenie od 999 zł, z kolei Smart Tank to kosz ok. 749 zł .

Źródło: Informacja prasowa