52,2 miliona iPhone’ów sprzedanych w drugim kwartale roku. Apple zarabia krocie | Tabletowo.pl

52,2 miliona iPhone’ów sprzedanych w drugim kwartale roku. Apple zarabia krocie

Dołącz do dyskusji 0

Inwestorzy Apple przebierają już nóżkami ze szczęścia. Mimo, że rynek smartfonów wydaje się powoli wyhamowywać, gigant z Cupertino kolejny kwartał z rzędu ogłasza, że tak dobrze jeszcze nie było. A to wszystko dzięki (zapewne nikomu dotąd nieznanej) strategii, którą można streścić w trzech zasadach: 1) Sprzedawaj, 2) To samo, 3) Tylko drożej.

Apple na konferencji dla inwestorów podało do publicznej wiadomości, jakie góry złota zarabia na sprzedaży swoich urządzeń. Oczywiście dla nas najważniejszą informacją z tej całej konferencji jest to, że Tim Cook potwierdził, że Apple Pay trafi w najbliższych miesiącach do Polski, ale cyferkom przedstawionym z okazji podsumowania drugiego kwartału fiskalnego bieżącego roku, też warto się przyjrzeć.

Dlaczego 52,2 miliona iPhone’ów sprzedanych w ciągu trzech miesięcy to dobry wynik? Głównie dlatego, że rok temu przez taki sam okres udało się znaleźć właścicieli „jedynie” dla 50,8 mln sztuk smartfonów Apple. Nie dość więc, że firmie udało się wypchnąć do sklepów więcej urządzeń, to jeszcze oferowano je przecież drożej niż kiedykolwiek dotąd – mam przede wszystkim na myśli iPhone’a X. Tim Cook powiedział o nim, że klienci „wybierali iPhone’a X częściej niż jakiegokolwiek innego iPhone’a w każdym tygodniu kwartału”.

Nie dziwne więc, że słupki zarobków są znów wyższe niż w zeszłym roku. Zysk ze sprzedaży iPhone’ów jest wyższy od tego z analogicznego okresu 2017 roku aż o 14% i osiągnął ponad 38 mld dolarów. Toż to ogromne pieniądze.

Apple w ciągu trzech miesięcy sprzedało także 9,1 mln tabletów, co zasadniczo pokrywa się z prognozami, które przewidywały odbiór tego typu urządzeń na poziomie 9,17 mln sztuk. W zbiorczej kategorii produktów pod kolumną „Inne” znalazły się Apple Watche i HomePody. W sumie zarobiły 3,9 miliarda dolarów.

Nieźle poszło też usługom. Szacowano, że Apple zarobi na nich 8,39 mld dolarów, a tu niespodzianka – przyniosły firmie 9,19 mld zielonych, więc następne dni będą dla maklerów na Wall Street raczej stabilne.

Sumarycznie, Apple w drugim kwartale fiskalnym 2018 roku uzyskało 61,1 miliarda dolarów przychodu, a na wszystkich rynkach zauważalny jest progres. Wobec tego firma spodziewa się, że za trzy miesiące przedstawi nie mniej obiecujący raport.

Tutaj macie pełne zestawienie finansowe Apple.

źródło: Apple przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona