Droższa wersja OnePlus Two z 4 GB pamięci operacyjnej

Droższa wersja OnePlus Two z 4 GB pamięci operacyjnej

Dołącz do dyskusji 0

Mimo krótkiego stażu na rynku i posiadania jedynie jednego smartfonu w ofercie, OnePlus zdołał zdobyć rozpoznawalność w bardziej wtajemniczonych w świat technologii kręgach. Jednak niedługo Chińczycy wprowadzą na rynek nowe urządzenia. Wiemy już, że długo wyczekiwany model Two pojawi się w trzech wersjach, z których dwie najmocniejsze wyróżnią się 4 GB pamięci operacyjnej.

Dzięki certyfikacji Bluetooth, pojawiły się informacje o następujących wersjach smartfonów od OnePlus: A2001, A2003 oraz A2005. Mają się między sobą różnić specyfikacją, a co za tym idzie także ceną. Na pewno wszystkie otrzymają ten sam układ, Snapdragon 810 w ulepszonej wersji 2.1, ekran 5,5″ QHD, USB typu C, czytnik linii papilarnych, a wszystko zostanie „schowane” w metalowej obudowie. Różnice zapewne odnajdziemy dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na RAM i pamięć wbudowaną.

W Geekbench została przetestowana wersja pośrednia, A2003 z 4 GB RAM. Dla porównania A2001 posiada 3 GB pamięci operacyjenj. Wynik nie zaskakuje, za to dziwi częstotliwość taktowania ARM Cortex A57, które pierwotnie mają maksymalny zegar na poziomie 2 GHz. W tym przypadku działały „tylko” do 1,55 GHz. Cóż, możliwe, że OnePlus po prostu chce zapobiec przegrzewaniu się smartfona. Warto wspomnieć, że identyczną drogę obrało HTC – w aktualizacji ograniczyli wydajność One M9 na rzecz lepszego gospodarowania energią. Zapewne ulepszona wersja Snapdragona 810 dalej jest najgorętszym SoC na rynku. Szkoda, że Qualcommowi nie udało się dalej uporać z tą wadą, oby 820 z 4 rdzeniami Kryo była bardziej udaną konstrukcją.

Tabletowo.pl Droższa wersja OnePlus Two z 4 GB pamięci operacyjnej Android Plotki / Przecieki Smartfony

Premiera nowych OnePlus Two jest planowana na 27 lipca. Jestem ciekaw czy Chińczycy nas czymś zaskoczą. Na pewno będą musieli mądrze wycenić swoje nowości, ponieważ Meizu MX5 i Honor 7 ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko.

źródło: Geekbench

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona