OnePlus 2

Droższa wersja OnePlus Two z 4 GB pamięci operacyjnej

Mimo krótkiego stażu na rynku i posiadania jedynie jednego smartfonu w ofercie, OnePlus zdołał zdobyć rozpoznawalność w bardziej wtajemniczonych w świat technologii kręgach. Jednak niedługo Chińczycy wprowadzą na rynek nowe urządzenia. Wiemy już, że długo wyczekiwany model Two pojawi się w trzech wersjach, z których dwie najmocniejsze wyróżnią się 4 GB pamięci operacyjnej.

Dzięki certyfikacji Bluetooth, pojawiły się informacje o następujących wersjach smartfonów od OnePlus: A2001, A2003 oraz A2005. Mają się między sobą różnić specyfikacją, a co za tym idzie także ceną. Na pewno wszystkie otrzymają ten sam układ, Snapdragon 810 w ulepszonej wersji 2.1, ekran 5,5″ QHD, USB typu C, czytnik linii papilarnych, a wszystko zostanie „schowane” w metalowej obudowie. Różnice zapewne odnajdziemy dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na RAM i pamięć wbudowaną.

W Geekbench została przetestowana wersja pośrednia, A2003 z 4 GB RAM. Dla porównania A2001 posiada 3 GB pamięci operacyjenj. Wynik nie zaskakuje, za to dziwi częstotliwość taktowania ARM Cortex A57, które pierwotnie mają maksymalny zegar na poziomie 2 GHz. W tym przypadku działały „tylko” do 1,55 GHz. Cóż, możliwe, że OnePlus po prostu chce zapobiec przegrzewaniu się smartfona. Warto wspomnieć, że identyczną drogę obrało HTC – w aktualizacji ograniczyli wydajność One M9 na rzecz lepszego gospodarowania energią. Zapewne ulepszona wersja Snapdragona 810 dalej jest najgorętszym SoC na rynku. Szkoda, że Qualcommowi nie udało się dalej uporać z tą wadą, oby 820 z 4 rdzeniami Kryo była bardziej udaną konstrukcją.

OnePlus Two

Premiera nowych OnePlus Two jest planowana na 27 lipca. Jestem ciekaw czy Chińczycy nas czymś zaskoczą. Na pewno będą musieli mądrze wycenić swoje nowości, ponieważ Meizu MX5 i Honor 7 ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko.

źródło: Geekbench