DriveMate SafetyCam poprawi bezpieczeństwo na drodze

DriveMate SafetyCam

Wpis pochodzi ze strony ObywatelHD.pl:

Rozmawianie przez komórkę w czasie jazdy samochodem nie należy do czynności zbyt bezpiecznych. Co innego jeśli ten sam telefon wyposażycie w aplikację DriveMate SafetyCam i skierujecie obiektyw jego aparatu w stronę drogi. Wtedy iPhone lub iPad pomogą bardziej niż poduszka powietrzna.

Wspomniane oprogramowanie stworzyła firma Car Mate MFG. Jego zadanie jest bardzo proste – analizowanie ruchu samochodów przed nami i sygnalizowanie kierowcy, jeśli dzieje się coś niebezpiecznego. iPhone lub iPad wyposażony w taki system jest w stanie rozpoznać czy nie zbliżamy się przypadkiem za bardzo do auta przed nami lub czy samochód nie rusza. Na ekranie komórki można zobaczyć symbole oznaczające najbliższy pojazd oraz odległość od niego.

DriveMate SafetyCam jest też w stanie obliczać w czasie rzeczywistym prędkość naszego samochodu, przyspieszenie, odległości od innych aut i na podstawie tych danych oceniać poziom wydajności jazdy kierowcy. Te dane można z kolei wysłać do sieci i rywalizować ze znajomymi o tytuł najbardziej oszczędnego kierowcy.

System współpracuje z iPadem, iPhonem 4 oraz 3GS działającymi pod systemem iOS 4.1 lub nowszym. DriveMate SafetyCam można kupić w App Store za 3 dolary.

DriveMate SafetyCam

DriveMate SafetyCam

DriveMate SafetyCam

DriveMate SafetyCam