Driveclub – Sony powoli uśmierca grę

Jeszcze w tym roku Driveclub, Driveclub VR i Driveclub Bikes zostaną usunięte z PlayStation Store, a dokładnie za rok zostaną wyłączone serwery gry.

Strzelam, że większość graczy już zapomniała, że Driveclub w ogóle istnieje. Dość ciepło przyjęta przez recenzentów (ale już chłodniej przez graczy) gra wyścigowa Driveclub od – niestety nieistniejącego już – studia Evolution Studios, odpowiedzialnego między innymi za Motorstorm czy World Rally Championship, już 31 sierpnia tego roku zniknie z PlayStation Store. To samo tyczy się jej pokrewnych tytułów, czyli Driveclub VR i Driveclub Bikes, jak i wszystkich DLC oraz przepustek sezonowych do tych gier.

Reklama

Za rok, 1 kwietnia 2020 roku o godzinie 00:59 czasu polskiego gracze zostaną pozbawieni dostępu do trybu wieloosobowego i wszystkich funkcji online takich jak wydarzenia, wyzwania czy rankingi sieciowe. Pozostanie jedynie opcja gry w trybie singleplayer, co wydaje się ostatnim gwoździem do trumny dla Drivecluba – wszak najbardziej reklamowaną (oprócz całkiem niezłej grafiki) i chyba najbardziej udaną częścią tej gry były właśnie funkcje społecznościowe.

Jedno muszę przyznać — gra nadal robi dobre wrażenie oprawą graficzną

Może jestem zbyt negatywnie nastawiony do Driveclub, ale spoglądając na konkurencję w postaci serii Forza trudno nie odnieść wrażenia, że wyścigowa wizytówka od Sony nie wypadła najlepiej. Z drugiej strony, na PlayStation nie uświadczymy takich gier wyścigowych jak Forza Horizon 4… więc jak to mówią „z braku laku i kit dobry”. Chyba że weźmiemy pod uwagę Gran Turismo Sport, ale ostatniej części tej kultowej serii też nie można zaliczyć do szczególnie udanych na tle swoich bardzo dobrych poprzedników.

Może wy macie odmienną opinię na ten temat? Podzielcie się w komentarzach, jak Wy wspominacie Driveclub i czy nadal w niego gracie.

Źródło: PlayStation.com