Dragon Quest III – tabletowe wcielenie klasycznego jRPG | Tabletowo.pl

Dragon Quest III – tabletowe wcielenie klasycznego jRPG

Dołącz do dyskusji 0

Firma Square Enix prezentuje dość swobodne podejście do kwestii chronologii wydawanych przez siebie gier. Proces przenoszenia serii Dragon Quest na tablety rozpoczęto więc od części ósmej. Po kilku miesiącach dołączyła do niej „czwórka”, a jakiś czas później część pierwsza i druga.

Teraz w sklepach App Store i Google Play pojawiła się wreszcie gra Dragon Quest III: The Seeds of Salvation, dzięki czemu mobilni gracze mają wreszcie możliwość poznania całej „oryginalnej trylogii”, na punkcie której Japończycy szaleją od niemal trzech dekad. Nie da się bowiem ukryć, że mimo iż seria Dragon Quest doczekała się już dziesięciu odsłon (i kilku spin-offów) to jednak pierwsze trzy części nadal cieszą się największym uznaniem wśród fanów gatunku. Warto jednak pamiętać o tym, że tabletowe wcielenie gry bazuje na remake’u z 1996 roku, a nie na wydanym osiem lat wcześniej oryginale, dzięki czemu zobaczymy tu znacznie milszą dla oka grafikę (za którą jak zwykle odpowiada Akira Toriyama), dodatkowe mini gry i kilka nowych lokacji.

Gra Dragon Quest III: The Seeds of Salvation dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (8,99 euro) i Google Play (29,29 zł).

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona