Xiaomi Mi MIX 2S

To najprawdopodobniej koronny dowód na istnienie Xiaomi Mi Mix 2S

Nie ukrywam, że długo wątpiłem w istnienie Xiaomi Mi Mix 2S. W ostatnim czasie pojawiło się jednak kilka doniesień, które starały się nas przekonać, że premiera tego smartfona jest blisko. Teraz dostaliśmy prawdopodobnie ostateczne potwierdzenie, że Xiaomi faktycznie pracuje nad tym modelem i niedługo go oficjalnie zaprezentuje.

Celowo nie piszę „na pewno”, ponieważ cały czas poruszamy się w sferze przecieków, aczkolwiek ten wygląda wyjątkowo wiarygodnie, bowiem pochodzi z XDA-Developers, a tam chłopaki nie bawią się w fejki. XDA Senior Member duraaraa (na Twitterze znany jako @FunkyHuawei) uzyskał dostęp do plików, którymi podzielił się z innymi członkami społeczności, i które zdają się potwierdzać istnienie Xiaomi Mi Mix 2S.

Ba, społeczność, która pochyliła się nad tym tematem, jest w 100% pewna, że pliki są wiarygodne i że pochodzą z przywoływanego modelu. Uznajmy, że rzeczywiście tak jest, ponieważ XDA-Developers to nie byle jakie źródło. Xiaomi Mi Mix 2S ma oznaczenie kodowe Polaris, co potwierdzałoby, że to właśnie on pojawił się niedawno w bazie AnTuTu, w którym wykręcił ponad 270 tysięcy punktów.

W przywoływanym artykule możemy również przeczytać, że smartfon wyposażono w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, port podczerwieni, diodę powiadomień, Dual SIM i akumulator o pojemności 3400 mAh. Do tego Xiaomi Mi Mix 2S zaoferuje aparat, uzbrojony w sensor Sony IMX363 i algorytmy, rozpoznające scenerię. Całość ma działać pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreo.

Powyższa specyfikacja to jedno, drugą kwestią jest design urządzenia. Wiele źródeł sugeruje, że smartfon będzie wyglądał tak, jak to pokazano na grafice, widocznej na samej górze tego artykułu. Na razie nie można tego jednak potwierdzić, a czasu do oficjalnej premiery coraz mniej, bo przypominam, że najpewniej sprzęt zadebiutuje na targach MWC 2018 w Barcelonie.

Źródło: XDA-Developers