Dotykowy Office dla Windows 10 Technical Preview do pobrania oraz kolejne aktualizacje systemu | Tabletowo.pl

Dotykowy Office dla Windows 10 Technical Preview do pobrania oraz kolejne aktualizacje systemu

Dołącz do dyskusji 0

Dwa tygodnie temu zaprezentowano Windows 10 w wersji preview dla konsumentów i zapowiedziano pojawienie się dotykowego Office a tę platformę. OneNote był dostępny od samego początku w kompilacji 9926, ale brakowało reszty appek.

Od dzisiaj każdy użytkownik Windowsa 10 TP (9926) będzie mógł ściągnąć dotykowego Worda, Excela i PowerPointa (wystarczy wpisać te nazwy w wyszukiwarkę aplikacji Store Beta). Na Outlooka będziemy musieli jeszcze poczekać. Pierwszy kontakt z aplikacjami to dość pozytywne wrażenia, ale nie brak niedoróbek, takich jak wyskakujące okna eksploratora plików po wybraniu opcji „przeglądaj”, co pokazuje poniższy zrzut z ekranu.

Aplikacje dotykowe pakietu Office, to Universal Apps, które będą dostępne zarówno na smartfony, tablety jak i klasyczne komputery – współdzieląc spore fragmenty kodu źródłowego, a różniąc się jedynie interfejsem. Takie podejście ma zachęcić deweloperów do tworzenia appek, które dzięki UA mają trafić do znacznie szerszej grupy odbiorców. Przed Microsoftem jednak długa droga – programiści i twórcy tracą cierpliwość, widząc jak często firma ta zmienia swoje podejście i wytyczne dla nich. A na tym rynku najważniejsza jest stabilizacja i perspektywy. Jeśli miałbym oceniać, na razie Office dla iPada zdecydowanie wygrywa. Dajmy jednak czas Microsoftowi na usunięcie wszystkich błędów i niekonsekwencji.

office2

Dzisiaj, W10 TP dostało też dużą aktualizację, poprawiającą stabilność, interfejs, renderowanie grafiki, obsługę maszyn wirtualnych czy wybudzanie urządzeń podpiętych do zewnętrznych monitorów. Pełną listę usprawnień znajdziecie w źródle. Aktualizację znajdziemy poprzez klasyczną wbudowaną usługę Windows Update. Jeśli korzystacie z Windowsa 10 TP i ściągniecie aplikacje pakietu Office (każda waży ok 80 MB), nie zapomnijcie podzielić się z nami swoimi wrażeniami i opiniami.

updte

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona