Dott to nowa firma wypożyczająca hulajnogi w Warszawie. Sprawdźcie cennik

Do Warszawy zawitała nowa marka wypożyczająca elektryczne hulajnogi na minuty. Firma wprowadza do Warszawy aż 1500 urządzeń, czyli dwa lub nawet trzy razy więcej niż konkurencja.

Najwyraźniej rynek wypożyczania elektrycznych hulajnóg jeszcze nie został nasycony, skoro do Warszawy trafia kolejna marka świadcząca takie usługi. Nazywa się Dott.

Hulajnogi Dott w Warszawie – cennik

Dott poinformował o dwóch podstawowych pakietach na początek:

  • pakiet 2 za 5, który pozwala na skorzystanie z dwóch przejazdów dziennie, maksymalnie po 15 minut każdy – za 5 zł
  • Pakiet Tygodniowy, który pozwala na skorzystanie z 50 przejazdów w ciągu tygodnia, maksymalnie po 15 każdy – za 19,99 zł

Oczywiście oprócz tego Dott oferuje przejazdy jednorazowe, które będą nas kosztować:

  • 2,70 zł za odblokowanie hulajnogi
  • oraz 0,49 zł za minutę jazdy

Dzięki temu, że hulajnóg będzie tak dużo (1500 jednośladów), to będzie można z nich skorzystać w różnych częściach miasta, również na jego obrzeżach. Ciekawą obserwację poczyniono względem wypożyczania pojazdów w takich miejscach:

„Na rynku francuskim i włoskim, zaobserwowaliśmy zmianę trendu w korzystaniu z hulajnóg w dobie pandemii: ludzie zaczęli przemieszczać się w obrębie swoich dzielnic mieszkalnych, a nie jak dotychczas do centrum miasta.”

– Borys Pawliczak, Generalny Manager Dott

Z tego powodu hulajnogi Dott będą dostępne nie tylko w ścisłym centrum, ale także w dzielnicach mieszkalnych.

Firma ma doświadczenie, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu związanego z wypożyczaniem jednośladów na minuty. Jest obecna na 4 rynkach Europy Zachodniej: we Francji, Włoszech, Niemczech oraz Belgii. Od dziś startuje także w Polsce, gdzie na pierwsze miasto wybrano Warszawę.

 

źródło: materiały prasowe