Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy 17
Paczkomat (fot. InPost)

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy

Ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa sprawia, że ludzie w zdecydowanej większości zostają w domach i unikają miejsc publicznych. W okresie stanu zagrożenia epidemiologicznego nie działa również wiele dużych sklepów i galerii handlowych, przez co znacząco wzrósł popyt na usługi kurierskie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów firma InPost poinformowała o przyspieszonym starcie nowej usługi – przesyłki będą dostarczane do Paczkomatów również w weekendy.

Dwa miesiące przed terminem

Pierwotnie zakładano, że możliwość weekendowego dostarczenia paczek ruszy podczas weekendu majowego, kiedy z racji przedłużonego wolnego od pracy mogłyby wystąpić trudności z płynnością w obsłudze urządzeń, przez co te mogłyby się przepełnić, zwłaszcza w popularniejszych lokalizacjach. Z uwagi na zaistniałą sytuację, usługa wystartowała już w czwartek, 12 marca.

Żeby dana przesyłka mogła zostać dostarczona w weekend, musi zostać nadana (przekazana do Paczkomatu, POP albo zlecona do odbioru przez kuriera) w sobotę do godziny 13:00. Koszt weekendowego nadania to dodatkowe 4,99 zł, jednak z uwagi na ryzyko epidemiologiczne, chcąc zachęcić klientów do chętnego korzystania z korespondencji, do 29 marca opłata nie będzie pobierana.

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy 18

InPost jest gotowy, co na to sklepy?

Fakt, że doręczenia weekendowe zostały udostępnione, nie oznacza, że będą mogły być realizowane w każdym przypadku. Duża w tym rola sklepów internetowych, które muszą się przygotować na to, by przygotowywać przesyłki do odbioru również w soboty do 13:00.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

InPost, słowami rzecznika prasowego, zachęca prowadzących sklepy internetowe do jak najszybszego uruchomienia weekendowych doręczeń, zwracając uwagę na fakt, że jest to usługa bardzo wyczekiwana przez wielu klientów.

Darmowa dostawa do Paczkomatów w weekendy 19
fot. Pixabay

Szybko i bezpiecznie

Korzystanie z Paczkomatów w czasach ryzyka zarażenia się COVID-19 jest jedną z bezpieczniejszych metod otrzymania korespondencji. Możliwość udania się do Paczkomatu w dowolnym momencie, własnym środkiem transportu oraz otworzenia skrytki z poziomu aplikacji mobilnej, bez konieczności dotykania ekranu, sprawia, że przy odbieraniu towaru można uniknąć jakiejkolwiek interakcji z drugim człowiekiem, choćby miało to być jedynie krótkie spotkanie w drzwiach.

Wprowadzana nowość przyda się również, gdy zagrożenie epidemią zakończy się. Z pewnością wielu kupujących w internecie życzy sobie, by towary, które zakupili jak najszybciej trafiły w ich ręce.

Źródło: Fintek.pl