Doskonała aplikacja na iOS, 1Password, przeceniona z 15,99 do 8,99 euro

Korzystacie z kilku portali społecznościowych i dziesiątek usług internetowych, macie całe mnóstwo skrzynek mejlowych, a dookoła pojawiają się kolejne usługi, w których trzeba się logować – znacie to skądś? O bezpieczeństwie w sieci, o korzystaniu z różnych haseł w różnych miejscach mówi się od wieków, ale odnoszę wrażenie, że wciąż niewielki odsetek użytkowników internetu zdaje sobie sprawę po co chronić swoje dane. Jeśli jesteście świadomi czyhających zagrożeń i do każdej usługi macie inne, równie mocne hasło, a do tego jesteście posiadaczami sprzętu mobilnego z iOS, obok dzisiejszej przeceny nie powinniście przejść obojętnie.

Reklama

Cena aplikacji 1Password – Password Manager and Secure Wallet została obniżona z 15,99 do 8,99 euro. Zdecydowanie warto zainteresować się jej kupnem. Dlaczego?

Otóż jest to jedna z najciekawszych i faktycznie potrzebnych aplikacji na iOS, doceniana przez wielu użytkowników (o czym niech świadczy choćby wysoka ocena w App Store i wybrany komentarz autorstwa niejakiego Majstra: „Gdybym musiał zostawić tylko jedną apkę na iPhone z całą pewnością byłby to 1Password. Warty każdego wydanego centa”).

iPassword to nic innego jak program do generowania losowych haseł i zapamiętywania ich. Dzięki temu w jednym miejscu mamy pozbierane hasła do wszystkich usług internetowych, z których korzystamy. Pozwala to na uporządkowanie ich, co wydaje się dość istotne, gdy faktycznie staramy się posiadać całe mnóstwo różnych haseł w różnych usługach. Jest również pomocne zwłaszcza twórcom stron internetowych, który muszą przechowywać dane i hasła swoich klientów w bezpiecznym miejscu. Oczywiście program pozwala również na przechowywanie całego mnóstwa innych ważnych i poufnych danych, takich jak numery kont bankowych, kart kredytowych, wszelkiej maści loginów, haseł, istotnych notatek, itp.

Przyznajcie się, ilu różnych haseł używacie? Jest ich kilka i korzystacie z nich zamiennie lub w różnych kombinacjach czy jednak do każdego loginu dobieracie zupełnie inne hasło? Jeśli tak, pamiętacie je czy gdzieś spisujecie? Potraktujmy ten post jako doskonałą okazję do dyskusji na temat ochrony swoich haseł i danych przechowywanych w sieci.

Aplikacja 1Password działa na urządzeniach Apple z iOS w wersji 7 lub wyższej: iPadzie, iPhonie i iPodzie touch.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/1password-password-manager/id568903335″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]