Doogee S1 – pierwszy smartwatch w portfolio tego producenta | Tabletowo.pl

Doogee S1 – pierwszy smartwatch w portfolio tego producenta

Dołącz do dyskusji 0

Nowości na rynku wearables pojawiają się dosłownie z prędkością światła, przez co trudno nadążyć i odnotować wszystkie premiery. Żeby było jeszcze ciekawiej, nie są one autorstwa tylko kilku producentów. Swoich sił w tym szybko rozwijającym się segmencie próbują kolejni gracze. Teraz przyszedł czas na Doogee.

Premiera pierwszego smartwatcha tego producenta zbliża się coraz większymi krokami. Dotychczas ukrywał się on pod nazwą kodową Keeper, lecz ostatecznie na rynku zadebiutuje jako S1. Choć brak jeszcze oficjalnej informacji o specyfikacji technicznej, to jak zwykle w takich przypadkach nieocenione są wcześniejsze doniesienia.

Smartwatch ma zostać wyposażony w kwadratową, metalową kopertę i takiego samego kształtu ekran, który oprócz godziny wyświetli różne powiadomienia, m.in. o przychodzących połączeniach i wiadomościach czy aktywnościach w wybranych przez użytkownika aplikacjach. Nie zabraknie oczywiście też pełnego zestawu sensorów mierzących i śledzących aktywność fizyczną, czyli czujnika tętna, krokomierza, licznika kalorii i monitora snu.

Pomocne okażą się również moduły Bluetooth, Wi-Fi oraz GPS. Co więcej, na pokładzie Doogee S1 ma znaleźć się aparat o matrycy… 5 Mpix! Trzeba przyznać, że to dość niecodzienna decyzja, ale na pewno pozwoli to wyróżnić się na tle licznej konkurencji. Specyfikację techniczną smartwatcha uzupełnią jeszcze 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB, slot na SIM (2G/3G, bez 4G LTE) oraz akumulator o pojemności 600 mAh. Nie zabraknie też mikrofonu i głośnika do wykonywania połączeń głosowych.

Doogee S1 ma spełniać normę IP68, czyli będzie wodo- i pyłoszczelny. Docenią to na pewno osoby uprawiające wszelaki sport. Na obecną chwilę brak informacji o dokładnej dacie premiery oraz cenie. Osobiście jestem bardzo ciekawy tego smartwatcha, ponieważ trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę interesująco.

Źródło: Świat Android

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona