Domena Google.com wczoraj obchodziła swoje dwudzieste urodziny | Tabletowo.pl

Domena Google.com wczoraj obchodziła swoje dwudzieste urodziny

Dołącz do dyskusji 0

Wielu z Was może się wydawać, że rok 1997 to wcale nie są zamierzchłe czasy, ale wystarczy sobie przypomnieć, że to było dwadzieścia lat temu, aby dosyć szybko zmienić zdanie. Wtedy odbyło się referendum konstytucyjne, kilka dni później zniesiono karę śmierci, wyemitowano pierwszy odcinek Klanu, w Fabryce Samochodów Osobowych wyprodukowano pierwszego Daewoo Lanos, powstała telewizyjna stacja TVN czy wreszcie serial 13 posterunek. To są wydarzenia z naszego, rodzimego podwórka, które w gruncie rzeczy wydają się być bardzo odległe – a co powiecie na to, że gdzieś między nimi zarejestrowano domenę Google.com?

Wczoraj minęło dokładnie dwadzieścia lat, od kiedy możemy śledzić historię strony Google.com, ale to, że sama domena została zarejestrowana dokładnie 15 września 1997 roku nie oznacza, że wyszukiwarka zaczęła działać właśnie wtedy – na to potrzebowano odrobiny czasu. Dokładniej rzecz ujmując, prawie dwunastu miesięcy, gdyż Google.com formalnie rozpoczęło swoją działalność 4 września 1998 roku.

Dokładnie tydzień temu, 9 września 2017 roku, po raz ostatni zaktualizowano właściciela domeny Google.com – teraz jest nim korporacja MarkMonitor Inc. Jeżeli zastanawiacie się, do kogo ona w gruncie rzeczy należy, to podpowiem tylko, że adres 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View CA jest częścią tak zwanego Googleplexu ;).

Powyższe porównanie, które przygotowano na portalu 9to5Google wyraźnie obrazuje ewolucję wyszukiwarki, prawda? A przecież wersji pośrednich było znacznie więcej!

Również na oficjalnym profilu na Twitterze, Google wspomniało o celebrowaniu dwudziestolecia rejestracji domeny, co zostało nawet zobrazowane GIF-em. Niestety, nie przygotowano z tej okazji żadnego urodzinowego doodle – jedyna grafika, która pełniła wczoraj rolę logo wyszukiwarki, obrazowała Święto Narodowe Gwatemali.

O gigancie z Mountain View można mówić wiele, można go kochać, a można nienawidzić. Ale bez względu na sympatię lub jej brak, to całkiem imponujące, że dokładnie 20 lat temu zarejestrowano domenę pod dosyć prostą wyszukiwarkę, a dzisiaj mówiąc Google mamy na myśli jedno z największych i najbardziej wpływowych przedsiębiorstw na świecie, które dodatkowo zajmuje się rozwiązaniami z niemalże każdej branży technologicznej, prawda?

Polecamy również:

Google oficjalnie potwierdziło datę premiery tegorocznych Pixeli

źródło: 9to5Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona