Stworzył ją dla żartu. Teraz kryptowaluta jego autorstwa ma wartość ponad 1 miliarda dolarów 20

Stworzył ją dla żartu. Teraz kryptowaluta jego autorstwa ma wartość ponad 1 miliarda dolarów

Znacie to uczucie, kiedy zrobicie coś głupiego lub z pozoru nieistotnego, a okazuje się to prawdziwym strzałem w dziesiątkę? Właśnie doświadcza go Jackson Palmer. Kilka lat temu, w formie żartu, stworzył on własną kryptowalutę, a teraz ma ona łączną wartość ponad jednego miliarda dolarów.

Pod koniec 2017 roku, z uwagi na szybujące do góry kursy Bitcoina, zrobił się prawdziwy hype na kryptowaluty. Sam wtedy pomyślałem, że może kupiłbym jakąś malutką część Bitcoina, lecz szybko sobie wybiłem ten pomysł z głowy, ponieważ totalnie się na tym temacie nie znam, a nie mam natury ryzykanta. Słyszałem jednak, że ludzie nawet zastawiali domy, aby kupić za tę kasę Bitcoiny i szybko zarobić. Niektórym na pewno się udało, ale zapewne zdarzyły się i takie przypadki, gdzie ktoś więcej stracił niż zyskał. Mam tylko nadzieję, że nikt się przez to nie zabił.

Podejrzewam jednak, że większość z Was o Dogecoin słyszy po raz pierwszy (przyznaję, ja też). Doge to popularny w sieci Pieseł, którego zdjęcie widzicie powyżej. Inspirując się nim, Jackson Palmer postanowił stworzyć w 2013 roku swoją własną kryptowalutę. Miał być to żart, lecz sprawy w ostatnim czasie nabrały zaskakującego biegu. W ostatni piątek, 5 stycznia 2018 roku, kapitalizacja Dogecoin sięgnęła poziomu 1,22 miliarda dolarów amerykańskich.

Co ciekawe, nie wiadomo, co spowodowało tak szybki wzrost wartości Dogecoin. W ciągu ostatniego miesiąca zwiększyła się ona aż o około 400%. Jackson Palmer, który już dwa lata temu opuścił odpowiedzialny za piesełową walutę zespół, również jest tym faktem mocno zdziwiony, bowiem od dwóch lat nie wypuszczono żadnej aktualizacji oprogramowania i kryptowaluta w sumie żyje własnym życiem.

W piątek, 5 stycznia 2018 roku, za jednego Dogecoina płacono 0,0109 USD. Dla porównania, jeden Bitcoin kosztuje obecnie ~49500 złotych. Niektórzy jednak sądzą, że to własnie bardzo niska wartość jednostkowa mogła się przyczynić do szybkiego wzrostu kapitalizacji tej kryptowaluty. Być może sporo osób pomyślało, że i tutaj uda im się zarobić, chociaż – jeśli już – to raczej niewiele, a na pewno nie tyle, co na Bitcoinie.

Swoją drogą ciekawe, czy są osoby, które mają bardzo dużo Dogecoinów i po ostatniej wzwyżce zostały nagle milionerami ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/22/nagle-oslabienie-bitcoina/

Źródło: parkiet.com dzięki INNPoland.pl