Do World of Tanks zmierzają dwulufowe czołgi

Wargaming to deweloper, który wyrósł na ciągłej eksploatacji jednego świetnie przyjętego patentu. Wzloty i upadki firmy ochoczo komentuje cała branża, a w gry z serii World of X do dziś grają setki tysięcy oddanych fanów. Pierwsze dziecko Wargamingu – World of Tanks nadal króluje w zestawieniach militarnych produkcji z pojazdami w roli głównej i w grze za kilka dni pojawi się od dawna wyczekiwana aktualizacja.

Cud radzieckiej motoryzacji – dwulufowe czołgi

Ciągłe zmiany balansu i ulepszanie gry o nowe technologie to coś, do czego białoruskie studio przyzwyczaiło fanów swoich produkcji. Ilość serca i przywiązania do detali jaką twórcy WoT wkładają w proces powstawania gry może wręcz zachwycać miłośników wirtualnej rozrywki.

W nocy z 29 na 30 stycznia (na europejskich serwerach) World of Tanks przejdzie na wersję 1.7.1. Najważniejszą nowością, która zapowiadana i testowana była już od października 2019 roku będzie drzewko technologiczne ZSRR zawierająca trzy dwulufowe czołgi.

Nowe pojazdy pojawiają się w grze bardzo często, jednak te konkretne modele wprowadzają do World of Tanks zupełnie świeżą mechanikę – jednoczesny strzał z obu dział. Choć brzmi to jak kompletnie przesadzona i potencjalnie trudna do zbalansowania mechanika, to Wargaming jak zwykle i z tym poradził sobie świetnie. Realistyczne odwzorowanie projektów (bo właśnie na samych projektach wzorowane są niektóre maszyny z gry) wprowadziło do obsługi maszyn naturalne utrudnienie, które uniemożliwi sianie destrukcji na niekomfortową dla innych graczy skalę. Podwójny strzał oznacza oczywiście podwójne przeładowanie, więc nasz pojazd może pozostać bezbronny na ładne kilka sekund, a przeciętna mobilność kompletnie nie ułatwi bezpiecznego prowadzenia ognia bez współpracy z innymi członkami drużyny.

Drzewko technologiczne zawierające dwulufowe czołgi

Darmowy PIT STOP – zestaw demontażowy

Poza nowymi maszynami w grze pojawi się również udogodnienie, które powinno ucieszyć fanów dynamicznego dostosowywania się do sytuacji na polu walki.

Zestaw demontażowy umożliwia darmowe usunięcie i odesłanie do magazynu jednego ulepszenia zamontowanego w czołgu. Nagroda ta może zostać zdobyta poprzez otwieranie nagród za zasługi. Pierwotnie zmiana wyposażenia kosztowała 10 sztuk złota, co miało prawo irytować użytkowników chcących maksymalnie spersonalizować swoje maszyny bez płacenia.

Nowe aktualizacje w World of Tanks zawsze poruszają fanów produkcji do dyskusji na forum. Użytkownicy, którzy przetestowali dwulufowe maszyny bardzo chwalą sobie przyjemność z jazdy tymi czołgami i chwalą dewelopera za wycofanie opłaty za demontaż. Mała zmiana, a cieszy.

Źródło: Wargaming