Do sieci wyciekła specyfikacja dwóch nowych smartfonów Lenovo

Najczęściej, gdy w GFXBench pojawia się jakieś urządzenie wiemy, z jakim konkretnie modelem mamy do czynienia. Tym razem jednak sytuacja wygląda troszeczkę inaczej.

W bazie benchmarku pojawiły się dwa smartfony o oznaczeniach kodowych – odpowiednio – Lenovo XT1700 oraz Lenovo XT1706. Oprócz nazwy nie różnią się one dosłownie niczym. Oba urządzenia wyposażono w 5-calowe wyświetlacze o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735P, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Jak można wywnioskować, Lenovo XT1700 oraz Lenovo XT1706 będą przywoitymi budżetowcami. Istnieje prawdopodobieństwo, że mamy tu do czynienia z następcą Moto E 2. generacji (podobny system oznaczania urządzeń). Jeśli tak rzeczywiście jest, to zmiany, jakie zaszły, zasługują na pochwałę: zwiększono o pół cala przekątną wyświetlacza (+ automatycznie rozdzielczość) z 4,5 cala qHD do 5 cali HD, ilość pamięci operacyjnej (z 1 GB do 2 GB) oraz wewnętrznej (z 8 GB do 16 GB), a także rozdzielczość obu aparatów (z 5 Mpix/VGA do 8 Mpix/5 Mpix).

Biorąc pod uwagę fakt, że każda kolejna generacja Moto E i Moto G niezbyt się od siebie różniła, taki „skok” byłby zdecydowanie na plus. Pojawia się jednak wątpliwość związana z zastosowanym procesorem – producent bowiem zawsze korzystał z układów Qualcomma.

Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne przecieki, które wyklarują nam sytuację – wtedy dowiemy się, jakie naprawdę smartfony kryją się pod oznaczeniami kodowymi Lenovo XT1700 oraz Lenovo XT1706.

*Na zdjęciu wyróżniającym Lenovo Phab Plus

Źródło: WinFuture