Do sieci trafiają zdjęcia tabletu Motoroli. Czy to mógł być Xoom 3?

XOOM3_3

Amerykańska legenda, która niedawno trafiła w ręce chińskiej grupy informatycznej Lenovo, ostatnio rzadko gości na łamach serwisów i portali „Tech”. Zapewne jest to czas przegrupowania, aby uderzyć ze zdwojoną siłą. W swym portfolio firma zgromadziła raptem dwa modele tabletów – Xoom pierwszej i drugiej generacji. Tymczasem do sieci wyciekają zdjęcia trzeciej generacji…

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych marek na rynku GSM ma obecnie spore problemy z tożsamością. W zasadzie nie wiadomo jak skończą się jej losy i czy w ogóle komukolwiek zależy na czymś więcej, niż tylko patenty. A wielka szkoda, bo producent ten potrafił pozytywnie zaskoczyć w wielu aspektach. Pamiętacie może słynną serię RAZR i model Razr MAXX HD? Smartfon odznaczał się stosunkowo smukłą sylwetką, obudową wykonaną z trwałego Kevlaru oraz pojemną baterię, która zapewniała długie przebiegi na jednym ładowaniu. Od czasów tej wspaniałej „słuchawki” pojawiła się tylko jedna ciekawa propozycja – Motorola G. Stosunek jej ceny do jakości użytych podzespołów nie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę tablety, tutaj już nie jest tak kolorowo. Modele Xoom i Xoom 2 nie zwojowały rynku. Przełomem miał być zapowiadany kiedyś model (prawdopodobnie trzecia generacja wspomnianej wyżej maszyny).  Jednak do jego debiutu nigdy nie doszło i ciężko sądzić, że kiedykolwiek dojdzie. Motorola wycofała się z projektu, ale na pocieszenie możecie ocenić, jak miało wyglądać jej dzieło.

Jak widzicie, tablet prezentuje smukłą bryłę, co jest szczególną cechą serii RAZR. Na zdjęciach widać również, że tylni panel wykonany został z Kevlaru. Z tego co jeszcze wiadomo, urządzenie ma charakterystyczne dla sieci Verizon, logo. Oznaczać to może, że operator pracował nad ekskluzywną, limitowaną wersją tego sprzętu.

Osobiście produkt Motoroli jest całkiem do rzeczy. Możemy tylko się smucić, że tak oryginalny tablet nie trafi na sklepowe półki. Oczywiście nie znana jest mi specyfikacja tego modelu, jednak sądząc po trendach rynku, można było się spodziewać mocnego układu Qualcomma oraz orientacyjnie 2 GB pamięci RAM. Niestety to tylko domysły, a my nigdy nie poznamy prawdy.

Źródło: Androidheadlines.com