Do rodziny Blade dołączył budżetowy L5 Plus | Tabletowo.pl

Do rodziny Blade dołączył budżetowy L5 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Blade to najbardziej rozbudowana seria w portfolio ZTE. Dopiskiem tym opatrzone są propozycje ze wszystkich półek cenowych – od najdroższych po najtańsze. Nic więc dziwnego, że ponad 30 z 56 milionów sprzedanych w 2015 roku smartfonów pochodziło właśnie z tej linii. Producent dba o jak największy wybór, dlatego dołączył do swojej oferty kolejny model – tym razem jest to Blade L5 Plus.

ZTE opisuje go jako praktyczny i w zupełności wystarczający do codziennych zastosowań. I taki właśnie jest ten smartfon – niewybajerzony i przeznaczony dla niezbyt wymagającego użytkownika, którego potrzeby ograniczają się do dzwonienia, SMS-owania, korzystania z internetu i sporadycznego zagrania w jakąś gierkę.

Blade L5 Plus został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 z układem graficznym Mali-400 oraz 1 GB RAM. Co ciekawe, producent chwali się, że smartfon „wykręca” w AnTuTu ponad 25 tysięcy punktów, a tym samym będzie w stanie obsłużyć nawet najnowsze i najbardziej wymagające gry 3D.

Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast skromne 8 GB, które na szczęście można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Do jego dyspozycji pozostaje jeszcze aparat główny 8 Mpix z HDR i pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz kamerka 2 Mpix na przodzie. ZTE Blade L5 Plus pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop z autorską nakładką producenta, którą wzbogacono m.in. o aplikację Clean Master, która regularnie skanuje urządzenie i usuwa niepotrzebne pliki, uwalniając pamięć.

Łączność ze światem zapewniają moduły Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz GPS. Zabrakło natomiast LTE. Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 2150 mAh. Całość ma wymiary: 143x72x8,3 mm i waży 160 gramów. Cenę Blade L5 Plus ZTE ustaliło na 2990 bahtów tajskich, czyli około 330 złotych bez podatku.

Źródło: ZTE przez Times News

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona