Sadownicy, wytrzymajcie jeszcze dwa miesiące. Do Polski nadchodzi Apple Pay | Tabletowo.pl

Sadownicy, wytrzymajcie jeszcze dwa miesiące. Do Polski nadchodzi Apple Pay

Dołącz do dyskusji 0

Płatności mobilne w Polsce przyjęły się wyjątkowo nieźle, bo transakcje zbliżeniowe za pomocą telefonu realizuje aż milion Polaków. Jednak cały ten udział należy przypisać Androidowi, bowiem użytkownicy smartfonów z iOS nadal nie mogą korzystać z Apple Pay. Krążą jednak pogłoski, że to wkrótce się zmieni.

Życie lubi płatać figle fanom technologii. Dosłownie parę godzin temu, Aleksander Piskorz (którego możecie kojarzyć z wpisu tłumaczącego, jak Apple chroni swoich tajemnic) na kanale redakcyjnym zadał dosyć „proste” pytanie – którego smartfona byście wybrali? Po parunastu minutach dyskusji przypomniał sobie, że iPhone jednak odpada, przecież nie ma płatności zbliżeniowych. W sumie mu się nie dziwię, bo sam niezmiernie często korzystam z technologii HCE, ale…

W drugiej połowie czerwca do Polski wejdzie Apple Pay. A w każdym razie takie są plany

Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Apple Pay powinno trafić do Polski w drugim kwartale 2018. Istnieje szansa, że przepowiednia się spełni, ponieważ podobno dwa niezależne źródła informują, że zbliżeniowe płatności iPhone’ami pojawią się w kraju nad Wisłą już w drugiej połowie czerwca.

Pierwszym bankiem, który wesprze polskich sadowników ma być BZ WBK, choć równie dobrze lista może zawierać więcej pozycji. Już jakiś czas temu mBank przygotował swoją aplikację na iOS do obsługi płatności zbliżeniowych i w tym przypadku również spodziewamy się oczekiwania nie dłuższego niż dwa miesiące. Co z innymi? Tego niestety nie wiemy.

Na początku tego roku informowaliśmy Was również, że Apple prowadzi rozmowy na temat płatności z BLIK-iem. Jak sprawy mają się na ten moment? Ta informacja, niestety, nie została oficjalnie potwierdzona, ale przeczuwam, że to również może być usługodawca, który dosyć szybko postara się o dodanie wsparcia. Ciekawe jednak, jak sprawy będą się mieć z pozostałymi bankami – w końcu w przypadku Androida droga do rozpowszechnienia Google Pay (dawniej Android Pay) wcale nie była taka krótka. Przed nami jeszcze wiele niewiadomych, ale w tunelu pojawiło się sporych rozmiarów światło ;).

Apple Pay w Polsce: być albo nie być

źródło: SpidersWeb
grafika: CNET

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona