Do Nova Launcher zawitała bardzo ciekawa funkcja. Niestety, jest płatna 20

Do Nova Launcher zawitała bardzo ciekawa funkcja. Niestety, jest płatna

Kojarzycie może 3D Touch z iPhone’ów? Albo Press Touch z (m.in.) Huawei P9 Plus? To technologia, która rozpoznaje siłę nacisku palca na ekran. Jakiś czas temu okazało się, że smartfon wcale nie potrzebuje specjalnego wyświetlacza, aby korzystać z funkcjonalności, które daje nam to rozwiązanie – wystarczy zwykłe dłuższe przyciśnięcie ikony aplikacji.

Ta funkcja zawitała także do Nova Launcher. Niestety, jej możliwości były wyjątkowo ograniczone – wiele programów nie miało przypisanych akcji lub nie działały one poprawnie. Twórcy Novy postanowili to zmienić. Od teraz launcher współpracuje z aplikacją Sesame Shortcuts.

Sesame Shortcuts znacznie zmienia postrzeganie użytkownika na skróty wszelkiego rodzaju. Rozpocząć możemy od tego, że rozszerzono możliwości szybkich akcji po dłuższym przyciśnięciu ikony aplikacji. Narzędzie współpracuje z wieloma znanymi programami, takimi jak na przykład SeriesGuide, Slack czy Chrome. I tak oto od teraz mam natychmiastowy dostęp do swojej ulubionej playlisty w Spotify, czy do serialu, który aktualnie oglądam na platformie Netflix.

Niestety, mam do tej nowości pewne zastrzeżenia. Po pierwsze, nie możemy edytować napisów na skrótach. Jest to czasami dość dotkliwe, ponieważ zdarza się, że pokazuje się tylko jego część (mam tak w programie Slack – zamiast podać mi listę kanałów, to wszędzie widzę tylko nazwę teamu – możecie zobaczyć to na poniższym zrzucie ekranu). Po drugie, nie możemy zmieniać kolejności skrótów. Często odnajdziemy także wiele błędów i problemów (ale deweloper obiecuje, że zostanę one naprawione w niedalekiej przyszłości).

Do Nova Launcher zawitała bardzo ciekawa funkcja. Niestety, jest płatna 24
Skróty aplikacji Slack. Zamiast wypisanych kanałów i osób, wszędzie widzę tylko nazwę teamu

Dostęp do skrótów mamy również z poziomu wyszukiwarki aplikacji. Odnajdziemy tam albumy/playlisty, ulubione kontakty, a nawet kanały z aplikacji Slack. Działa to dosyć to dobrze, o wiele lepiej niż szybkie akcje, o których przed chwilą wspominałem.

Aby skorzystać z nowych ułatwień, trzeba mieć zainstalowaną aplikację Nova Launcher w najnowszej wersji 5.4 beta2 (którą możecie pobrać stąd), a także sam program Sesame Shortcuts. Niestety, na start dostajemy możliwość testowania funkcji przez 14 dni. Jeśli chcemy robić to dłużej, musimy zapłacić 13,99 złotych. Trochę mnie to smuci, że pomimo korzystania z wersji premium Novy, nadal nie mogę wykorzystywać pełnego potencjału tego launchera.

Źródło: Android Authority, własne