Do MX Playera powraca obsługa kodeku AC-3 | Tabletowo.pl

Do MX Playera powraca obsługa kodeku AC-3

Dołącz do dyskusji 0

Do roku 2014 MX Player niezaprzeczalnie był najlepszym odtwarzaczem wideo dostępnym na Androida. Co się więc stało w 2014 roku? Twórcy musieli wycofać obsługę kodeku AC-3 (znanego również jako Dolby Digital) z programu, przez co większość filmów i seriali nie nadawała się do oglądania – po prostu brakowało w nich dźwięku. To kompletnie zabiło tę aplikację, ponieważ korzystanie z niej już nie było tak wygodne jak wcześniej.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji okazywała się ręczna instalacja tego kodeku, jednak w praktyce nie zawsze przebiegało to prosto i bezproblemowo. Dzięki „upadkowi” MX Playera rozwinąć mogły się inne odtwarzacze, czego efektem jest ogromna popularność androidowej wersji VLC Media Player. Ale, na nasze szczęście, 20 marca przedawniły się prawa Dolby Digital do kodeku AC-3. W związku z tym, team odpowiedzialny za wypuszczenie MX Playera postanowił szybko zareagować.

Owocem tej natychmiastowej reakcji jest, po prawie trzech latach, przywrócona obsługa kodeku AC-3. Twórcy poinformowali o tym na forum XDA. Wydania 1.8.17 (w przypadku MX Player) i 1.8.16 (w przypadku MX Player Pro) obsługują już ten kodek. Wystarczy tylko zaktualizować aplikację, aby móc wygodnie oglądać filmy i seriale. Bez żadnych problemów i niedogodności. Jak dawniej.

Ze względu na to wydarzenie (bo jest to bez wątpienia spora i bardzo ważna zmiana), fani programu oczekują zniżki na wersję Pro. Jej koszt to bowiem – bagatela – 26 złotych. Jest to dość wysoka cena. Szczególnie, że nic nie wnosi względem wersji podstawowej, a jedynie usuwa reklamy. Fakt, trzeba doliczyć wysiłek twórców i inne koszty, jednak niektóre aplikacje za brak natrętnych ogłoszeń każą sobie płacić nieco mniej.

Źródło: Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona